Magabiztos továbbjutás

Magabiztos győzelemmel jutott tovább az U19-es magyar labdarúgó-válogatott az Európa-bajnoki selejtező elitkörébe. A Michael Boris vezette együttes az örmények ellen aratott 4-0-s diadalával biztosította be második helyét a csoportjában.

Majer Dániel Az olaszok elleni veresége és a svájciak elleni győzelme után a Jerevánban zajló Eb-selejtező minitorna utolsó mérkőzésén dőlt el az U19-es magyar labdarúgó-válogatott sorsa. A csapat végül a házigazdák magabiztos legyőzésével bejutott a tavaszi elitkörbe.

Volt minek örülni Fotó: mlsz.hu

Volt minek örülni  •  Fotó: mlsz.hu

A mérkőzés kissé nehezen indult magyar szempontból, technikai hibák, elrontott átadások jellemezték az első perceket. Ezt követően viszont fokozatosan megnyugodva átvették az irányítást Vogyicskáék, és a 18. percben Szoboszlai Dominik az egyik örmény védő fején megpattanó lövésével a vezetést is megszerezték (1-0). Ekkor már nyomasztó fölényben futballozott a magyar csapat, s hét perccel az első gól után jött is az újabb találat: Tóth Máté beadása után Bíró Bence fejelte a kapuba a labdát (2-0). Kevésen múlott, hogy négy perccel később Szoboszlai nem duplázott, a bal felső sarokba tartó bombáját azonban Grigoryan kapus védte.

A házigazdák előtt is adódott komoly lehetőség, Bichakchyan tizenhatoson belüli lövése azonban nem a legjobbra sikeredett, és Demjén Patrikról ki sem jött a labda. A félidő zárásaként Vogyicska Bálint 18 méterről még csúnyán fölé lőtt egy ígéretes szabadrúgást, a magabiztos vezetés és a játék képe alapján azonban panaszra aligha lehetett oka Michael Boris szövetségi edzőnek.

A hazaiak persze nem adták fel, a második játékrész elején igyekeztek támadni és meglepni a mieinket. A 67. percben kettő az egy ellen vihették kapura a labdát, de passz helyet a lövést választották, amit a kapujából kifutó Demjén nagy bravúrral elcsípett, majd rávetődött a hasa alatt lelassuló labdára. A harmadik magyar gól a mieink minden igyekezete ellenére sem akart megszületni, több helyzet is kimaradt. A 87. percben aztán Kleisz Márk ugrott ki a félpályától, a kifutó örmény kapus pedig hiába próbálta lemásolni Demjén Patrik korábbi mozdulatát, a Vasas játékosa 15 méterről ellőtte mellette a labdát (3-0). S még nem volt vége, a rendes játékidő utolsó percében a negyed órával korábban Bíró Bence helyére beálló Szabó Levente állította be a végeredményt, miután Szoboszlai szöktetése után futtából a bal felső sarokba bombázta a labdát (4-0).

Magabiztos győzelem született tehát, ennek ellenére a találkozó lefújása után még izgulhattak a magyarok, a csoport másik meccse, az olaszok és svájciak összecsapása ugyanis a hajrában 1-1-re állt. Márpedig egy esetleges svájci siker esetén a harmadik helyre csúszott volna vissza a magyar együttes, és csak az összes csoport legjobb harmadikjaként juthatott volna az elitkörbe. Szerencsénkre azonban maradt a döntetlen, így a második helyen zártak a magyarok, és számolgatás nélkül továbbjutottak.

U19-ES EB-SELEJTEZŐ MINITORNA, JEREVÁN (ÖRMÉNYORSZÁG)
Örményország–Magyarország 0-4 (0-2)
Magyarország: Demjén Patrik – Szalai András, Szalai Attila, Tóth Bence, Gergényi Bence – Kleisz Márk, Szoboszlai Dominik – Csernik Kornél (Winkler András, 88.), Vogyicska Bálint (Takács Ronald, 63.), Tóth Máté – Bíró Bence (Szabó Levente, 72.)