Magabiztosan nyert és továbbjutott a Milan az Olasz kupában

A Milan hozta a kötelezőt és hazai pályán 3-0-ra nyert a Spal ellen az Olasz kupa nyolcaddöntőjében. Ezzel a győzelemmel a piros-feketék sikerrel vették az első akadályt és bejutottak a negyeddöntőbe, ahol a Torino lesz az ellenfél.

Stefano Pioli együttese egészen az első percektől kezdve próbálta ráerőltetni az akaratát az ellenfélre. Az első ígéretes próbálkozás Bennacer nevéhez fűződött, ám a labda elsuhant a kapu jobb oldala mellett. Nem sokkal később Castillejo kapott labdát, de a fejese pontatlan volt.

A 17. percben Castillejo került nagy helyzetbe a tizenhatos vonalánál, de Berisha jó ütemben érkezett ki és hárítani tudott. Néhány perccel ezután megszületett a meccs első gólja: Bennacer ugratta ki Piateket, aki higgadtan a jobb alsó sarokba lőtt (1-0).

A vezetés megszerzése után a vendégek próbáltak visszajönni a meccsbe, azonban a lövéseknél nagyon pontatlanok voltak és Antonio Donnarummának szinte alig volt dolga. A 44. percben Piatek adott labdát a büntetőterületen belül Castillejónak, aki gyönyörűen a bal felső sarokba tekert (2-0).

A 47. percben Rebic fordult le a védőjéről, majd a középen érkező Piatek elé tálalt, azonban a lengyel csatár gyakorlatilag Berisha kezébe lőtte a labdát. Öt perccel később ismét Rebic hozta helyzetbe Piateket, ám a csatár újabb ziccert puskázott el.

A 66. minutumban Theo Hernández szerzett labdát, majd megindult az ellenfél kapuja felé és bődületes erővel kilőtte a jobb alsó sarkot (3-0). A meccs hajrájában szépíthetett volna a Spal, azonban Antonio Donnarumma hatalmas bravúrral kitolta Floccari fejesét. A 89. percben a bíró tizenegyest ítélt, ám videózás után visszavonta az ítéletét.

A hosszabbításban már nem történt semmi érdemleges, a Rossoneri simán nyert hazai pályán és továbbjutott a negyeddöntőbe, ahol a Torino lesz az ellenfél január végén.

MILAN – SPAL 3-0

Időpont: 2020.01.15. 18:00
Helyszín: Stadio San Siro, Milánó
Játékvezető: Ghersini
Gólszerzők: Piatek (20.), Castillejo (44.), Hernández (66.)
Sárga lapok: Conti, Castillejo ill. Murgia, Igor, Salamon

KEZDŐCSAPATOK:

MILAN (4-4-2): A. Donnarumma; Conti, Kjaer (Gabbia 82.), Romagnoli, Theo Hernández; Castillejo (Suso 63.), Krunic, Bennacer, Bonaventura (Paquetá 75.); Piatek, Rebic.

Cserék: Begovic, Soncin, Brescianini, Ibrahimovic, Maldini, Leao.

SPAL (3-5-2): Berisha; Vicari, Tomovic (Salamon 65.), Strefezza; Murgia, Tunjov, Dabo (Zanchetta 86.), Igor, Jankovic (Valoti 72.); Paloschi, Floccari.

Cserék: Letica, Thiam, Cannistrà, Cionek, Di Francesco, Mastrilli, Valdifiori, Reca, Cuellar.