Magyar cyclo-cross sikerek Csehországban

Az ostravai Dolní Vítkovicében rendezték szeptember 30-án a Grand Prix Ostrava C2-es UCI-kategóriás cyclo-cross versenyt, míg egy nappal később a CX Európa Kupa első fordulójának adott otthont a helyszín.

Az eseményen a különböző korosztályokat tekintve közel 350 kerékpáros állt rajthoz, közte a magyar színeket képviselve a serdülő fiúknál Gyetkó Dániel és Vizi Gáspár (mindkettő DSI Cycling Team), míg a junioroknál Takács Zsombor (Superior Racing Team), Vas Barnabás (Cube-Csömör) és Zsembery Boldizsár (Superior Racing Team) triója.

A bringásokra egy 3,1 kilométer hosszú nyomvonal várt, amely egy elhagyatott gyárterületen vezetett, benne egy meredek lépcsősorral, egy homokos résszel, de a pályát aszfaltozott és macskaköves szektorok is tarkították.

Az első versenynapon Gyetkó Dániel az U15-ös fiúk versenyében indult, s lett a háromkörös viadal végén 27. (+ 6:05).

A tizenhét éven aluliak már négy kört abszolváltak magyar sikerrel, hiszen Vizi Gáspár diadalmaskodott, közel húsz másodperces fórral célba érkezve szlovák riválisai előtt.

A juniorok öt kört tettek meg, a futamot Takács Zsombor nyerte (30 UCI pont), bő fél perccel megelőzve a cseh Patrik Lienertet (Rexonix Kovo Praha), míg harmadikként Vas Barnabás (15 UCI pont) ért célba – Zsembery Boldizsár (+ 2:32) a 15. lett.

Másnap a cyclo-cross Európa Kupa versenyen már csak az U17-es, az U19-es, az U23-as és a Masters korcsoportok küzdöttek.

A távok nem változtak, így a serdülők négy, az ifjúsági korúak pedig öt kört tekertek le. Előbbi futamban Vizi Gáspár ismét nagyszerű teljesítményt nyújtott az előkelő tizedik helyet megszerezve, alig egy perccel elmaradva a győztes mögött, míg Gyetkó Dániel a 26. (+ 2:14) helyet csípte el.

A junioroknál Takács Zsombor megismételte az egy nappal korábbi diadalát, ám ezúttal kettős magyar sikernek tapsolhatott a nagyérdemű, hiszen Vas Barnabás lett a második. Zsembery Boldizsár a 24. (3:06) helyen gurult át a célvonalon. A két dobogós hely nem kevesebb, mint ötven világranglista pontot ért a srácok, na meg a magyar nemzet számára.

Nem mellékesen az aktuális világranglistán is remekül állnak a magyar fiatalok: Vas Barnabás 65 ponttal a 6., Takács Zsombor pedig 60 ponttal a 8.