A Győr 18 góllal nyert a Podgorica ellen

A Győri Audi ETO 37-19-re kiütötte a Háfra Noémivel felálló Buducnost Podgoricát vasárnap a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában.

Ana Gros
Ana Gros (b), a győri és Háfra Noémi (j), a montenegrói csapat játékosa a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 4. fordulójában, az A csoportban játszott Győri Audi ETO KC-Buducnost Podgorica mérkőzésen a győri Audi Arénában. Fotó: MTI/Krizsán Csaba

A legutóbb bronzérmes Győr a Brest idegenbeli legyőzése után a Debrecent hazai pályán, a CSM Bucurestit vendégként győzte le, a podgoricai együttes a Bietigheimtől otthon, az Odensétől idegenben kapott ki, majd saját közönsége előtt nyert szoros meccset a Sävehof ellen.

Parádésan, 4-0-s sorozattal kezdett a Győr, stabil védekezésére alapozva sorra vezette a gyors letámadásokat, többször üres kapura is eredményes tudott lenni, tíz perc elteltével 7-2-re vezetett Ulrik Kirkely együttese, a vendégek 14-6-nál kértek időt.

A játékmegszakítás nem zökkentette ki a kisalföldieket, akik a 24. percben már tíz találattal vezettek (16-6), a szünetre pedig egy ötperc feletti podgoricai gólcsendet kihasználva 15 találatos előnnyel vonulhatott a kiválóan teljesítő Győr.

A fordulást követően mindkét oldalon több hiba jellemezte az első perceket és egy hosszabb ápolás is megszakította a játékot, egy összefejelés után a vendégektől vérző arccal támogatták le a pályáról Nada Kadovicot, aki a csarnokot már hordágyon hagyta el.

Az első játékrész lehengerlő kézilabdázásához képest lassabb támadásvezetések és pontatlan befejezések jellemezték a Győr játékát, az öltözőből lényegesen koncentráltabban kifutó Buducnost nyolc perc alatt ötször is betalált.

A második félidő derekára ismét felpörgött a játék, a házigazda visszaállította és meg is tartotta a 15 gól környéki különbséget, a hajrára pedig ismét az első félórában látott kézilabda folyt a pályán, a 18 gólos győri siker a Buducnost történetének legnagyobb BL-vereségét jelentette.

A mérkőzés legeredményesebbje Ana Gros lett 9 találattal, Estelle Nze Minko nyolcszor talált be. A vendégeknél Milena Raicevic 5 gólt szerzett, a Podgoricában kölcsönben kézilabdázó Háfra Noémi kétszer vette be a Győr kapuját.

Ulrik Kirkely, a Győri Audi ETO KC vezetőedzője

„Mindig élményszámba megy a Buducnost ellen játszani, most láthatjuk, hogy fiatal csapatot építenek. Nagyon elégedett vagyok az első félidőben mutatott teljesítményünkkel. A második játékrészben ugyan kicsit csökkent a koncentrációnk, de összességében jó mérkőzést játszottunk.”

Ana Gros: Nagyot küzdött a Buducnost

„A találkozó elejétől keményen védekeztünk, tudtunk reagálni az ellenfél minden húzására. Remek meccset játszottunk, elégedetten jöhettünk le a pályáról.”

Line Haugsted
Line Haugsted (k), a győri csapat játékosa a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 4. fordulójában, az A csoportban játszott Győri Audi ETO KC-Buducnost Podgorica mérkőzésen a győri Audi Arénában. Fotó: MTI/Krizsán Csaba

Bojana Popovic, a Buducnost vezetőedzője

„Nagyszerű mérkőzést játszott a Győri Audi ETO KC. Nem voltunk készen az első félidőben, minden hibánkat góllal büntették. Tudtuk, hogy nehéz lesz, minden labdáért meg kellett küzdenünk, nem voltunk kemények egyáltalán. Jónéhány sérült játékosunk nélkül kellett pályára lépnünk. Türelmesnek kell lennünk, mindenkit top szintre kell hoznunk.”

Háfra Noémi, WHC Buducnost BEMAX

„Mindig nehéz itt játszani, főleg, amióta légiós vagyok, de ilyen közönség előtt pályára lépni felüdülés volt. Meg kell néznünk, milyen hibákat ejtettünk a meccsen, de ha megtaláljuk, és kijavítjuk a csorbákat, akkor jó találkozókat fogunk játszani a jövőben.”

A válogatott szünetet követően három hét múlva folytatódnak a Bajnokok Ligája küzdelmei.

EHF női kézilabda Bajnokok Ligája

4. forduló

A csoport

Győri Audi ETO KC – Buducnost Podgorica (montenegrói) 37-19 (23-8)
Győr:
Duijndam, Toft (kapusok), Blohm 3, Broch, Dale 3, de Paula 2, Farkas E., Farkas J. 1, Gros 9 (4), Győri-Lukács 3, Haugsted 4, Hovden 3 (1), Nze Minko 8, Oftedal, Szölősi-Schatzl 1.
Buducnost: Attingré, Giegerich (kapusok), Agovics, Caliskan 1, Cardoso de Castro 3 (1), Godec 1, Háfra 2, Ivanovics 1, Kadovics, Marszenics, Niakate, Pavicsevics 2, Popovics 2, Raicsevics 5 (1), Tomova 2, Vukcsevics.

Odense HB (dán) – DVSC Schaeffler 33-30 (17-14)
SG BBM Bietigheim (német) – Brest Bretagne HB (francia) 34-30 (17-16)
IK Sävehof (svéd) – CSM Bucuresti (román) 26-41 (11-22)

Az A-csoport állása: 1. Győri Audi ETO KC 8 p (+35), 2. SG BBM Bietigheim 8 p (+21), 3. Odense Handbold 6 p (+15), 4. CSM Bucuresti 4 p (+13), 4. Brest Bretagne Handball 2 p (-1), 6. DVSC SCHAEFFLER 2 p (-21), 7. IK Sävehof 0 p (-24), 8. WHC Buducnost BEMAX 2 p (-37).

B csoport:

FTC-Rail Cargo Hungaria – Rapid Bucuresti (román) 24-24 (14-10)
Metz Handball (francia) – MKS Zaglebie Lubin (lengyel) 42-26 (22-10)
Vipers Kristiansand (norvég) – Team Esbjerg (dán) 37-38 (15-20)
Ikast Handbold (dán) – Krim Mercator Ljubljana (szlovén) 33-32 (14-18)

A B-csoport állása: 1. Ikast Handbold 8 p (+16), 2. Krim Mercator Ljubljana 6 p (+29), 3. Team Esbjerg 6 p (-1), 4. Metz Handball 4 p (+24), 5. Vipers Kristiansand 4 p (+20), 6. CS Rapid Bucuresti 1 p (-9), 7. FTC-Rail Cargo Hungaria 1 p (-30), 8. MKS Zaglebie Lubin 0 p (-49).

Forrás: gyorietokc.hu / MTI

Az FTC döntetlent játszott Korsós Dorina csapatával, a DVSC három góllal kikapott Dániában