Magyar Kupa: az OSC ismét győzött, a Fradi otthon ikszelt a Szolnokkal

2016 OSC facebook

Az OSC idegenben is győzni tudott a BVSC ellen, míg a Szolnok egy X-re volt jó a Népligetben a Fradi ellen.

Kettős sikerrel jutott tovább az OSC (Fotó OSC/Balogh Máté)

A BVSC-OSC összecsapás első meccsén (13-8 lett), bár nem látszik az eredményből, de megnehezítette a BVSC az OSC dolgát. Nos, a második meccs is hasonlóan alakult.

A hazaiak vezettek az első negyed után 2-1-re, majd a második nyolc percben is jól tartották magukat, hiszen 3-3 állt az eredményjelzőn. A fordulás után, 4-1-re bukta el a hazai gárda a harmadik etapot. Gór-Nagy ekkor kétszer is mattolni tudta Györkét, így 7-4-re mentek a vendégek. Az utolsó negyedben maradt a közte három, hiszen egy-egy találat esett. Ez azt is jelentette, hogy kettős győzelemmel jutott tovább az OSC a Magyar Kupa negyeddöntőjéből.

A negyedik negyeddöntőben, a Szolnok meglepetésre döntetlen játszott a Fradi vendégeként. A zöld-fehér csapat az első és a negyedik negyedben is vezetni tudott a Tisza-partiak ellen. A záróetapban Dőry emberelőnyös góljával 7-6-ra ment a Fradi, végül Jansik Dávid állította be bő két perccel a vége előtt a végeredményt. Ami nem sikerült az OSC-nek a héten, az sikerült a Fradinak, de a döntetlennel is a Szolnok van ott a legjobb négyben.

A Magyar Kupa elődöntőjébe: a Honvéd, az Eger, az OSC és a Szolnok jutott. A sorsolást hétfőn (december 5-én) ejtik meg. Az elődöntőt december 17-én, a döntőt december 18-án rendezik meg. A helyszín vélhetően Budapest lesz.

Magyar Kupa, negyeddöntő, visszavágók:

BVSC-Zugló – A-Híd OSC Újbuda 5-8 (2-1, 1-2, 1-4, 1-1) (az OSC 21-13-as összesítéssel jutott tovább)
Gólszerzők: Molnár K. 1, Csapó 1, Létay 1, Ambrus 1, Kovács 1 ill. Gór Nagy 2, Bundschuh 2, Seman 1, salamon 1, Bátori 1, Brguljan 1

FTC PQS Waterpolo – Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP 7-7 (2-1, 1-3, 2-1, 2-2) (21-14-es összesítéssel továbbjutott a Szolnok)
Gólszerzők: Dőry 2, Marko Csuk 2, Nyéki 1, Tóth 1, Mitrovic 1 ill. Vámos 2, Jansik 1, Younger 1, Gocic 1, Aleksics 1, Prlainovics 1

Korábban játszották:

PannErgy-MVLC – ZF-Eger 11-10 (1-2, 3-4, 4-0, 3-4) (26-18-as összesítéssel jutott tovább az Eger)
Alex Boven 4, Misics 3, Hornyák 1, Vadovics 1, Miklós 1, Milicics 1 ill. Erdélyi 4, Hárai 2, Lőrincz 1, Bedő 1, Kovács 1, M. Csuk 1

RacioNet Honvéd – ContiTech Szeged Diapolo 9-8 (2-1, 4-4, 0-2, 3-1) (továbbjutott a Honvéd 18-16-os összesítéssel)
Gólszerzők: Fejős 3, Gyárfás 2, Kiss G. 1, Szivós 1, Simon A. 1, Fazekas 1 ill. Pellei 2, Basara 2, Kiss Cs. 1, Sánta 1, Manhercz K. 1, Manhercz Á. 1