Magyar legek a Maty-éren

A korosztály világbajnokságává nőtte ki magát a kajak-kenusok Olimpiai Reménységek Versenye: a vasárnap zárult szegedi viadalon nemcsak a mezőny színvonala, a magyarok teljesítménye (29 arany-, 16 ezüst- és 9 bronzérem) is az elképesztő jelző érdemelte ki.

reb Napról napra beszámoltunk az Olimpiai Reménységek Versenyéről, de ha őszinték akarunk lenni, inkább csak próbáltuk követni a magyar sikereket: komoly feladatot adott számon tartani a sikereket a 15-17 évesek Szegeden rendezett megméretésén. A számláló 54 dobogós helyezésnél, egészen pontosan 29 arany-, 16 ezüst- és 9 bronzéremnél állt meg. Csak viszonyításképpen: a második legeredményesebb németek 10-13-13-as mutatót produkáltak, s a harmadik Kanada képviselőivel együtt vehettek át annyiszor medáliát, mint a magyarok.

Slihoczki Ádám_mkksz

Slihoczki Ádám lett az ORV legeredményesebb versenyzője  •  Forrás: MKKSZ

Hüttner Csaba utánpótlás-vezetőedző felidézi, tavaly és tavalyelőtt több aranyérmet szereztek a mieink, ám míg 2014-ben a nagy rivális németek nem szerepeltek, egy évvel ezelőtt úgy taroltak a leány kenus számokban, hogy alig akadt induló.

Bezzeg most!

„Ha jól emlékszem, három évvel ezelőtt szerepelt először az Olimpiai Reménységek Versenyén a leány kenu, egy-két sportolóval, most pedig akadt olyan szám, amelyben három előfutamot kellett tartani – jegyzi meg a szakember. – Egyébként is, elképesztő, hogy harmincegy ország indult, ráadásul több mint nyolcszáz versenyzővel, húsz ország érmet is nyert. Egyértelműen minden idők legszínvonalasabb ORV-jét rendeztük meg, így annak ellenére, hogy számszerűleg voltunk már eredményesebbek, szerintem minden idők legjobb magyar szereplését értük el.”

Örömmel konstatálta, hogy csak korosztályos vagy felnőtt-világversenyeken tapasztalhatóan szoros csatákkal lehetett kivívni a fináléba jutást is, az érmekért pedig végképp hajtani kellett.

„Általában az ORV utolsó napján szoktunk a legkevésbé sikeresek lenni, mert addigra mentálisan és fizikailag és elfáradnak a versenyzők. A hazai mezőnyben azért nincsenek hozzászokva, hogy már a döntőért is erősen meg kell küzdeni.”

Mondani sem kell, a szervezők rengeteg pozitív visszajelzést kaptak: a 15-17 éves korosztály egyáltalán nincs elkényeztetve olyan magas színvonalú és kedves vendéglátással, mint amilyenben Szegeden, a Maty-éren része volt.

Az öt arany- és egy ezüstérmével a viadal legeredményesebb versenyzője címet kiérdemlő Slihoczki Ádámot és társát, az öt elsőség mellett egy harmadik helyet gyűjtő Szőke Ádámot dicsérte Hüttner, de szerinte valójában senkit sem lehet kiemelni, hiszen csapatként alkottak nagyot.

Ha nem is mindig volt a mostanihoz hasonlóan nívós a mezőny, akármelyik aktuális magyar felnőttmenőt nézzük, biztosan versenyzett az ORV-n is, így nyugtázhatjuk: a serdülő „mini vb” főszereplőinek jelentős részét idővel felnőtt Eb-ken, vb-ken, olimpiákon látjuk viszont.

Forrás: www.utanpotlassport.hu – RSS