Magyar X-akták

Nem tud elszakadni a döntetlenektől a magyar férfi vízilabda-válogatott Rióban. Hihetetlen módon ismét pontosztozkodással ért véget a Benedek-csapat csoportmérkőzése, ezúttal a görögök tudtak egyenlíteni az utolsó pillanatban. A fiatalok közül Zalánki Gergő gólt szerzett, de Manhercz Krisztiánnak is akadt szép megmozdulása.

Majer Dániel A kiváló tévériporter, Hajdú B. István azzal viccelődött a lefújás után, hogy a portugál válogatott is három döntetlennel indítva nyerte meg a labdarúgó Európa-bajnokságot. Nos, az szinte biztosan kijelenthető, hogy csak döntetlenekkel még a csoportból sem fognak továbbjutni férfi vízilabdázóink.

Három remivel persze még bármi történhet, de a végső sikerért legközelebb már nyernie kellene az együttesnek, amely egyébként ezúttal sem játszott rosszul, igaz, a harmadik negyed szokás szerint gyengére sikerült. A 19 éves Manhercz Krisztián és a 21 éves Zalánki Gergő sok időt töltött a medencében, utóbbi gólt is szerzett.

Zalánki Gergő (kék sapkában) egy gólt dobott Forrás: rio2016.com

Zalánki Gergő (kék sapkában) egy gólt dobott  •  Forrás: rio2016.com

Az első negyed a magyarok eddigi találkozóival ellentétben kevés gólt hozott, a görögök szereztek vezetést Vlahopoulosz emberelőnyös találatával. Ezt a játékrész végére sikerült megfordítani, sőt, Hárai révén a vezetést is magához ragadta a magyar együttes (2-1). A második negyedben folytatódott a gólszegény védekező játék, mindössze egy-egy gól született, 4-3-as magyar vezetésnél fordultak a felek.

A harmadik – egyben legtöbb találatot hozó – játékrészben aztán jött az ilyenkorra jellemző magyar visszaesés.

A Benedek-csapat két góljára a görögök néggyel válaszoltak.

A záró negyedre helyreállt a korábbi rend, de három magyar találat sem volt elég a győzelemhez. Egy perccel a vége előtt ugyan még kétgólos vezetésért támadtak Manherczék, végül meg kellett elégedniük a döntetlennel, miután Vlahopoulosz távoli bombája öt másodperccel az óra lejárta előtt utat talált a blokkolni igyekvő kezek között a magyar kapuba.

Az ismételten csalódást keltő döntetlen ellenére Zalánki Gergő és Manhercz Krisztián ezúttal is hasznos tagjai voltak a válogatottnak. Talán előbbinek valamivel jobb meccse volt, az első negyedben a léc alá helyezett bombájával egyenlített a csapat. A harmadik negyedben góljához gólpasszt is hozzátett. Az utolsó, kétgólos előnnyel kecsegtető támadás végén ugyan az ő távoli próbálkozása halt el a blokkban, de a támadóidő lejárta miatt muszáj volt lőnie.

Manhercz góllal nem, assziszttal viszont jelentkezett. A harmadik játékrész elején kicsit miatta vesztett lendületet a csapat, visszaúszásban elkövetett szabálytalanságából egyenlítettek a görögök. A hibáját igyekezett javítani, az azonban kapkodásba torkollt, egyszer nagyon csúnyán a kapu mögé emelt, kicsivel később pedig kiszorított helyzetből lőtt elhamarkodottan. Az utolsó negyedben gólpasszt jegyzett, egyenlő állásnál remekül ismerte fel a túloldalon üresen levő Vámost, aki közelről a rövid felsőbe lőve megszerezte a vezetést.

A győzelemhez ez sem volt elég.

Benedek Tibor szövetségi kapitány értékelése a mérkőzés után: „Hiszek abban, hogy előbb-utóbb átfordul a javunkra a szerencse. Egyre élesebb a helyzet, egyre jobban kellenek a pontok. Japánt meg kell vernünk, nehéz lesz, mindenki szenvedett eddig ellenük, de ha sikerül, akkor végre fordulhat a kocka. Nem úgy fogjuk fel, hogy őket kötelező megvernünk, hanem, hogy végre meglesz az első győzelmünk, mely a továbbjutás szempontjából létkérdés. Ez a mi utunk. Nehéz út, végig kell rajta vergődnünk, de erről szól az olimpia. Hiszek benne, hogy jók vagyunk, elég erősnek gondolom magamat és a csapatot is.”

A válogatott következő csoportmérkőzésére pénteken 14 órától, a japán válogatott ellen kerül sor.

RIO 2016 – FÉRFIVÍZILABDA, CSOPORTMÉRKŐZÉS
Görögország–Magyarország 8-8 (1-2, 1-1, 4-2, 2-3)
Gólszerzők: Vlahopoulosz 3, Gounasz 2, Genidouinasz 2, Mourikisz, illetve Hárai 3, Erdélyi, Zalánki, Vámos, Hosnyánszky, Varga Dániel