Győzelemmel kezdte az új évet a magyar válogatott, nem a legjobb játékkal, de sikerült legyűrni a törököket a teltházas Puskásban. A gólt Szoboszlai Dominik lőtte, egy teljesen jogos 11-est értékesített nagyon szigorúan. 13 meccse veretlen a magyar válogatott. Nem sérült meg senki, és bár van min csiszolni, barátságos meccs volt, és önmagában elképesztő, hogy egy török válogatott elleni győzelem után arról beszélgetünk, hogy gyengén játszott a magyar csapat. Himnusz, kedden folytatjuk Koszovó ellen.

A meccset az M4 Sport adja, és a lengyek Bartosz Frankowski vezeti.

A kezdő 11-ek:

MAGYARORSZÁG: Gulácsi – Balogh B., Lang, Szalai A. – Nego, Nagy Á., Schäfer, Kerkez – Sallai, Szoboszlai – Varga B.  Szövetségi kapitány: Marco Rossi
A kispadon: Dibusz, Tóth B. (kapusok), Dárdai M., Mocsi, Szalai G., Bolla, Kleinheisler, Nagy Zs., Styles, Ádám, Gazdag, Horváth K., Vancsa

TÖRÖKORSZÁG: Günok – Celik, Akaydin, R. Yilmaz, Kabak – Kökcü, Yüksek – Yildiz, Calhanoglu, Akgün – Ünal. Szövetségi kapitány: Vincenzo Montella
A kispadon: Cakir, Kocuk (kapusok), Demiral, Müldür, Ayhan, Özcan, Özkacar, Kahveci, Güler, Ömür, Uzun, B. A. Yilmaz, Aktürkoglu, Yazici, Aydin

543 nap után ismét Gulácsi a kapuban, elkezdődik a magyar válogatott 2024-es éve.

Nyugodtan passzolgat mindkét csapat az első percekben, érződik, hogy barátságos mérkőzésen vagyunk. Az első kísérlet a törököké, a 6. percben Kökcü a kipattanót jobbal a bal sarok mellé rúgta.

Marco Rossi szinte a pályán, nem tűnik elégedettnek, és valóban, erősnek semmiképp sem erős az a kezdés, amit a magyar válogatott bemutatott, nem volt helyzetünk a 16. percig.

Marco Rossi nincs jó hangulatban.

MTI/Illyés Tibor

A 20. percben Yildiz indul meg, Balogh mellől lő kapura bal oldalról, Gulácsi simán fogja, de a törökök egyre veszélyesebbek, mi pedig nem támadunk.

Első magyar kísérlet: Nego ügyes passza után Sallai Roland tette kapura a labdát a 25. percben úgy 20 méterről, vetődve fogta a labdát a török kapus.

Szoboszlai és a török védők.

Egy Szoboszlai szabadrúgás után a meccs legnagyobb helyzete a 33. percben, Sallai fejét találta meg a labda, Günok nagyot védett. Kettesbe kapcsolt a magyar válogatott, az utóbbi percekben egymás után jönnek a helyzetek.

Az első félidő végéhez közeledve kapura lő Kökcü, Gulácsi fogja a labdát, aztán még egyet. Kifejezetten simán jutnak el lövésig a törökök, Rossi láthatóan egyre idegesebb.

Egy perc a ráadás. Szoboszlai a lefújás után mérgesen elrúgta a labdát, nem elégedett ő sem. A 12 mérkőzés óta veretlen magyar válogatott ebben az első félidőben nem hozta a formáját, de gyengén játszottak a törökök is. Nemsokára meglátjuk, Rossi fel tudja-e rázni a brigádot a szünetben.

Kezdődik a második félidő, egy csere a magyar oldalon, Bolla jön Nego helyére.

Magyar helyzet után 11-est ítél a bíró, Ünal kezét érintette a labda.

Szoboszlai belövi 1:0 a magyar válogatottnak. Tökéletes 11-es volt, erővel a bal oldalra, éppen a léc mellé, védhetetlen lövés.

1:0 a hálóban.

Calhanoglu lő jobbal kapura jó 20 méterről, a labda szépen szitál, de Gulácsi kiüti, a kipattanó labdát Yilmaz a jobb alsó mellé ollózza. Mindez az 54. percben.

Szabadrúgást ítél a bíró, balról, 20 méterről lőhet Szoboszlai, de két méterrel a léc fölé tekeri a labdát.

Újabb magyar cserék, jön Nagy Zsolt és Callum Styles, előbbi Kerkez Milos, utóbbi Nagy Ádám helyére jön.

Cserél a török válogatott is: Arda Güler be, Kükcü le, Yusuf Yazici pedig Ünalt váltja.

Jön a válogatottba nemrég behívott Dárdai Márton, az egykori szövetségi kapitány, Dárdai Pál fia. Balogh Botondot váltja.

A 65. percben Vargának volt egy ziccere, de fogta a török kapus. Szoboszlai passzolt jobbra Sallainak, ő készítette elő Vargának, a lövést Günok védte, a kipattanónál pedig zavarta egymást Sallai és Szoboszlai.

Óriásit véd Gulácsi Péter! Yildiz vette le szépen Kabak ívelését, középről lőhetett kapura, de a magyar kapus hárít a 70. percben.

Gulácsinak ismét védenie kell, a 75. percben újabb török szöglet, kisebb káosz a magyar kapu előtt.

A meccsen egyébként kint van Orbán Viktor miniszterelnök is, most posztolt a stábja a Facebook-ra egy közös képet Curtisszel a Puskás Stadionból:

Újabb magyar cserék, Ádám Martin és Kleinheisler jönnek, Sallai és Varga le. Durván 10 perc van hátra.

Nagy Zsolt sárga lapot kap Yilmaz felrúgásáért, utána szabadrúgás, Calhanoglu ad be, Kabak fejel, de Gulácsi simán fogja. Nagyon jól véd Gulácsi, így 543 nap után.

Négy perc a ráadás, a törökök nagyon hajtanak, de nem sikerül helyzetet kialakítani, a Puskás állva tapsol.

Kis híján 2:0… Török bedobás után szerzett labdát a magyar válogatott, Kleinheisler kapura tette, Schäfer pedig bepasszolta a kipattanót, de sajnos les.

Vége, Magyarország-Törökország, 1:0. Győzelemmel kezdjük 2024-et, 13 meccse veretlen a magyar válogatott.

Írta a HVG

A Magyarország-Törökország 1:0, Szoboszlai bevágta a 11-est, 13 meccse veretlen a válogatott bejegyzés először Hírpláza-én jelent meg.