Majdnem-érmek

Két értékes negyedik helyet szereztek a magyarok a Tiszaújvárosban zajló ifjúsági triatlon Európa-bajnokságon: Putnóczki Dorka és Lehmann Csongor is csak kevéssel csúszott le a dobogóról. A fiúk versenyében három magyar is az első tíz között végzett.

Majer Dániel/reb A sportág hazai fellegvára, Tiszaújváros várta a Triatlon Nagyhét keretében a kontinens legjobb ifjúsági versenyzőit, hogy a sportág történetében először egyéniben is összemérjék tudásukat az Európa-bajnokságon. A hét végi selejtezőből a magyarok többsége biztosította a helyét a fináléban – ezt a tényt különösen nagyra tartotta a főszervező, Lehmann Tibor.

13598979_1185516608135439_2130186250_n

Putnóczki Dorka a negyedik helyen zárt

A döntőben aztán volt miért izgulni, hiszen egyértelmű volt: a magyarok éremmel akarják emlékezetessé tenni a „történelmi” finálét. Az ideális, könnyen belátható pályán először a lányok álltak rajthoz, s Putnóczki Dorka sokáig jól haladt a dobogó felé. Végül nem jött össze az érem, a negyedik helyen zárt.

„Az úszás és a kerékpározás úgy sikerült, ahogy terveztem – értékelt kissé elszontyolodva a magyar lány. – A biciklizés alatt szerettem volna elszakadni, de nem sikerült. Igyekeztem volna összedolgozni az olasz lánnyal, aztán az sem jött össze. A futás mehetett volna jobban, összességében viszont nem vagyok csalódott. Nagyon várom a váltóversenyt, amelyben úgy érzem, éremesélyesek vagyunk.”

A viadalt a dán Sif Bendix Madsen nyerte az olasz Beatrice Mallozzi és a hátsó bolyból felfutó svájci Delia Sclabas előtt.

A fiúknál hasonlóan jól alakult a verseny, hiszen Lehmann Csongor és Soós Gergő is az élmezőnyben haladt. A célba érést követően Soóst a negyedik helyen jelezték, ám később kihúzták az eredményeit, így Lehmann zárt abban a pozícióban.

triatlon1„Nem szeretem a késői hajrát, ezért már a futás második körében rá akartam kapcsolni, de ez csak terv maradt – nyilatkozta honlapunknak Csongor. – Nem mondom, hogy kifáradtam, de éreztem a lábamban, hogy a hét végén még a selejtezőben versenyeztünk. Elégedett vagyok a negyedik hellyel: szebben festene az érem, de kihoztam magamból a maximumot.”

Nagy fegyvertény, hogy Lehmannon kívül Dévay Zsombor (6.) és Kovács Zsombor (8.) is az első tíz között zárt. A dobogó legfelső fokára a portugál Vasco Vilaca állhatott fel, őt a brit Matthew Willis és a spanyol Romanic Forques követte.

Lehmann Tibor összességében elégedett volt a két értékes negyedik hellyel: az ifjúsági korosztály, azaz a magyar 15-17 évesek az idősebbekkel, juniorokkal szoktak versenyezni, így a külföldieket nem ismerik jól, az Eb-döntő tehát jó tapasztalatot is jelent nekik.

A teljes eredménysort itt éri el.

IFJÚSÁGI EURÓPA-BAJNOKSÁG, TISZAÚJVÁROS
Az egyéni verseny érmesei és a magyarok helyezése
Fiúk:
1. Vasco Vilaca (portugál) 37,38, 2. Matthew Willis (brit) 37:40, 3. Romanic Forques (spanyol) 37,44), 4. Lehmann Csongor 37:48, … 6. Dévay Zsombor 38:03, … 8. Kovács Balázs 38:11, 23. Kanyik András 39:11, … 27. Ferencz Ábel 39:44
Leányok: 1. Sif Bendix Madsen (dán) 41:33, 2. Beatrice Mallozzi (olasz) 41:50, Delia Sclabas (svájci) 42:00, 4. Putnóczki Dorka 42:23, … 12. Soós Fanni 42:47, … 15. Bukovszki Tünde 42:55, … 18. Petrov Dorottya 43:11, … Mátyus Lili 43:30