Már a 35. másodpercben eldőlt az U21-es válogatott meccse

A bolgárok kezdték az U21-es felkészülési mérkőzést, de 35 másodperc elteltével ismét középkezdéshez készülhettek, az első akciójuk ugyanis hamar elhalt a magyar védelmen, a  gyors és pontos ellentámadás végén pedig megszereztük a vezetést: Kocsis Dominik kapott labdát a balösszekötő helyén, majd éles szögből 14 méterről a kifutó kapus fölött a hálóba emelt (1-0) – írja az mlsz.hu. A vendégek megpróbáltak gyorsan válaszolni, de nem tudták nyomás alá helyezni a kapunkat, a nagyobb lehetőségek a magyar csapat előtt adódtak. A játékrész felénél sikerült labdát szereznünk a bolgár 16-osnál, Kocsis megszerezhette volna a második gólját is, de a vendégek kapusa védte a ziccert.

A félidő utolsó tíz percében mezőnyfölényben játszottunk, de az eredmény nem változott a szünetig.

A második félidőt is a mieink kezdték veszélyesebben, az első percekben Horváth Krisztofer szabadrúgásból lőtt kevéssel a kapu fölé. A 62. percben közel jártunk az újabb találathoz, Németh András kapott jó passzt a jobbösszekötő helyén, a hosszú sarkot vette célba, de a kapufáról kifelé pattant a labda. A 71. percben a bolgárok is jelezték egy lövéssel, hogy nem mondtak le az egyenlítésről, de a magyar csapat jóval veszélyesebb volt, a 74. percben Benczenleitner tört kapura, és esett el két védő között, de a játékvezető nem adott büntetőt.

A hajrára fordulva a magyar válogatott jóval többet birtokolta a labdát, és magabiztosan őrizte az előnyét.