Marad a középmezőny

Az U16-os fiúválogatott az utolsó csoportmérkőzésen kiütötte a skótokat, de – mivel az angolok is nyertek – nem jutott a nyolc közé a Szófiában zajló B divíziós kosárlabda Európa-bajnokságon.

Lakner Gábor Az U16-os fiúválogatott a csoportkör zárásaként a pofozógép szerepét betöltő skótok ellen lépett pályára. Tette azt Somogyi Ádám és Martinez Ralf nélkül, a két játékos ugyanis megsérült az előző napi mérkőzésen.

U16 fiú magyar-angol 4

Válogatottunk győzött, de lemaradt a nyolc közé jutásról  •  Forrás: FIBA

Nélkülük is egyetlen negyed alatt elrendezte a kérdéseket a magyar csapat, amely mindössze egyetlen kosarat engedélyezett ellenfelének. Mire Ross betalált, addigra a magyarok már 14 pontnál jártak, és a folytatásban is szórtak még 17-et, így 31-2-re nyerték az első etapot.

A folytatásban már félgőzzel is simán tartotta ellenfelét a csapat, melyben Váradi Attila alaposan forgatta a játékosokat. Térfélcsere után tovább növelte előnyét válogatottunk, így csak a különbség volt kérdéses. A skótok végül nem tudtak 40 ponton belül maradni, tartalékos csapatunk 88-47-re győzött.

A siker azonban nem ért negyeddöntőt, miután az angolok is könnyedén lelépték a minket korábban megszorongató macedónokat (69-38). A magyar válogatott azzal a csoport harmadik helyén zárt, és a 9-16. helyért játszhat a szerdai szünnap után.