Marad az alsóház

Hősiesen küzdött, de két ponttal alulmaradt a litvánok elleni nyolcaddöntőben az U16-os leányválogatott, így a bennmaradásért harcolhat tovább az Udinében zajló A divíziós kosárlabda Európa-bajnokságon.

Lakner Gábor A nyolcaddöntővel folytatódott az Udinében zajló U16-os A divíziós leány  Európa-bajnokság. Mivel a magyar csapat egy győzelemmel és két vereséggel a harmadik helyen zárt A csoportban, a B jelű négyes második helyezettje, Litvánia következett.

U16 leány kosár eb Litvánia

A magyar csapat hősiesen küzdött  •  Forrás: FIBA

A mérkőzés elején váltott vezetéssel haladtak a csapatok, majd a litvánok kétszer is ötpontos előnyre tettek szert. Az első negyed végére négy maradt a különbségből (19-15). A második szakaszban a litvánok tovább növelték előnyüket (29-21), azonban a magyar csapat elkapta a fonalat. Tóth Orsolya és Wentzel Nóra vezérletével sikerült fordítani (30-33). A negyed hajrája azonban az ellenfélé volt, amely visszaállította a négypontos különbséget a nagyszünetre (41-37).

Térfélcsere után ismét fordított válogatottunk (43-46), azt követően végig váltott vezetéssel haladtak a felek. Az utolsó másodpercekben lehetőség lett volna minimális előnyt kiharcolni, de labdaszerzés után kimaradt a magyar ziccer, így 56-56-ról kezdődött az utolsó tíz perc. Váltott vezetés után a litvánok elhúztak öt ponttal (66-61), de innen is volt visszaút. Dúl Panka kosara után újra döntetlent mutatott az eredményjelző (70-70). Az utolsó percben 72-72 után a litvánok szereztek kosarat, és hiába támadtak a magyarok az egyenlítésért, mindkét kísérlet leperdült a gyűrűről.

A litvánok hatalmas csatában 74-72-re győztek, azzal bejutottak a nyolc közé. A magyar válogatott remekül küzdött, helyenként jól is játszott, de a végjátékban elfordult tőle a szerencse.

A csütörtöki szünnapot követően a 9-16. helyért játszhat Mészárosné Kovács Andrea együttese, pénteken 18.45-kor rögtön ki is lehet vívni az áhított bennmaradást. A lányok igencsak rászolgáltak.