Mári negyediként zárt

A 18 éves Érdi Mária hajszállal lemaradt a dobogóról az Aucklandben megrendezett ifjúsági vitorlázó világbajnokságon, de a negyedik helyezés is remek szereplésnek számít.

L. G. Érdi Máriának kisebb csodára lett volna szüksége az Aucklandben megrendezett ifjúsági vitorlázó világbajnokság utolsó, keddi futamában a címvédéshez. A 18 éves magyar versenyző a győzelem mellett az előtte álló versenyzők betlije esetén lehetett volna az aranyérmes a Laser Radial hajóosztály 47 vitorlázót felvonultató mezőnyében.

Auckland, New Zealand is hosting the Aon Youth Sailing World Championships, the 46th edition, from 14 to 20 December 2016. More than 380 sailors from 65 nations sailing in more than 260 boats across nine disciplines will compete in New Zealand.

Az összetettben élen álló német Hannah Anderssohn gyengélkedett is, mindössze a 19. helyen ért célba. Ugyanakkor Márinak sem ment az utolsó napon, a tizenharmadik helyezése azt jelentette, hogy nem sikerült a címvédés és a dobogóról is lecsúszott. Az ifjúsági világbajnok az uruguayi olimpikon Dolores Moreira Fraschini lett, megelőzve a horvát Sandra Lulit és az utolsó futamot megnyerő olasz Carolina Albanót. Érdi Mária a negyedik helyen végzett.

A 18 éves magyar lány így is fantasztikus évet zárt: a négy Világ Kupa-versenyből hármon az első tízben zárt, és futamgyőzelmet is elkönyvelhetett. A nem várt olimpiai kvalifikáció és a Rióban elért futamgyőzelem szintén hatalmas eredmény, mint ahogy az a tény is elismerést érdemel, miszerint ilyen fiatalon a világ élvonalába tartozik. Mindez sokkal többet ér, mint hogy elmaradt az ifjúsági világbajnoki címének megvédése a hosszú és fárasztó, távoli edzés- és versenysorozat végén.

Auckland, New Zealand is hosting the Aon Youth Sailing World Championships, the 46th edition, from 14 to 20 December 2016. More than 380 sailors from 65 nations sailing in more than 260 boats across nine disciplines will compete in New Zealand.A világbajnokság másik magyar résztvevője, a mindössze 15 éves szörfös, Geiger Richárd összetettben a 21. helyen végzett a 27 versenyzőt felvonultató RS:X kategóriában. A Magyar Szörf Akadémia versenyzője a tizenhárom futamból nyolc etapon ért célba, a legjobbja egy 15. helyezés volt. A versenyt az izraeli Yoav Omer nyerte a holland Sil Oekstra és a kínai Csen Haocsen előtt.