Mári nyomul előre

Pihenőnapot követően ismét vízre szállta Érdi Mária és Vadnai Benjámin Rióban, hogy az első három nap remek helytállását követően megpróbáljon javítani összetett az helyezésén. Márinak sikerült: valamivel közelebb férkőzött az éremfutamot jelentő top tízhez. Benji a legjobb harmincon kívülre került.

Majer Dániel A szerdai kimerítő, szeles, hullámos futamok után pénteken valamivel kedvezőbb időjárás fogadta a vitorlázókat, bár ezúttal sem sikerült időben elindítani a futamokat. Laser Radialban a 18 esztendős Érdi Mária szép 11. hellyel kezdett a hetedik futamban, amelyet a nyolcadikban a 18. pozíció követett. Laserben Vadnai Benjámin ezúttal is elmaradt Mári eredményeitől, ő Laserben 30. és 39. helyet szerzett.

Nem mindennapi körülmények Forrás: hunsail.hu

Nem mindennapi körülmények  •  Forrás: hunsail.hu

Még mielőtt rátérnénk a pénteki futamokra, tekintsünk kicsit vissza a szerdai napra, Az eredetileg gyengeszelesnek tartott riói helyszín rendesen rácáfolt az előzetes várakozásokra, hatalmas hullámok fogadták a vitorlázókat. Mári elmondta: főként a gyenge szélre edzettek, amellett pedig súlyban – akárcsak Vadnai Benjámin – sem tartozik a nehezebbek közé, az pedig nagy szélben hátrányt jelent.

„A körülmények nehezek voltak, három méteres hullámok, 25-30 csomós, forgolódó szél, áramlás, minden ami kell. Embert próbáló volt, nagyon el is fáradtam. Nagyon ritkák az ilyen körülmények, a spliti és a balatoni edzéseken sem találkozunk hasonlóval, nem tudjuk gyakorolni” – nyilatkozta Vadnai.

De térjünk át a pénteki futamokra! Jóval nyugodtabb időjárás fogadta a mezőnyt, 10-11 csomós szélben rajtol. Érdi Mária a hetedik futamot a 18. helyen kezdte, de fokozatosan tört előre, féltávnál már a 11., egy bójával később pedig a 10. helyen haladt. A célba végül egy helyet rontva 11.-ként ért be. A nyolcadik futamra tovább gyengült a szél, néha már a 10 csomót sem érte el. Mári nem tudta megismételni a korábbi szereplését, a verseny háromnegyedéig az első húszon kívül vitorlázott, a végére viszont javított, 18.-ként végzett. Ez sem mondható rossznak, főleg úgy, hogy a szerdai naphoz képest egy helyet javított összetettben, feljött a 16. helyre.

A korábbi első ír Annalise Murphy visszaesett harmadiknak, a vezetést a dán Anne-Marie Rindom vette át, mögötte a holland Marit Bouwmeester áll.

Vadnai Benjáminnak ezúttal sem sikerült az első nap után – némiképp talán optimistán – célul kitűzött top tízes helyezés. A hetedik futamban a 30. helyen zárt, egyenletes teljesítménnyel végig hasonló helyen is haladt. A nyolcadikban valami nagyon félresikerült, az utolsó helyen is haladt egy ideig, de az egész táv során nem tudott elmozdulni a sereghajtók közül. Végül két hajót megelőzve, a 39. helyen ért célba. Összetettben a 28. helyről a 32.-re csúszott vissza.

Az élen nem történt változás, továbbra is a horvát Tonči Stipanovič vezet, a brazil Robert Schedi előtt.