Marozsán nyert a Davis-kupa pénteki osztályozóján

Marozsán Fábián és a török Altug Celikbilek párharcával kezdődött pénteken a tenisz Davis-kupa keszthelyi osztályozója a Helikon Teniszcentrumban. A papírforma szerint a magyar teniszező az esélyesebb, az ATP ranglistáján 92. helyen áll, míg ellenfele a 260. Ezzel együtt az első játszma kemény volt, de 7:5-ös magyar sikert hozott.

Marozsán erősen kezdte az első játszmát. Török ellenfele viszont keményen kapaszkodott utána. Az első játszma közepére ki is egyenlített (4:4), aztán nagyot hibázott, így Marozsán visszavette a vezetést. De Celikbilek hamarosan újra felzárkózott mellé. 6:5-nél Marozsán egy káprázatos fonákütéssel elszakadt a nyomában loholó ellenfelétől, aki aztán el is vétett egy ütést, ezzel a játszmát 7:5-re a magyar teniszező nyerte.

A második szett elején Celikbilek mintha hullámvölgybe került volna: addig a rövid ütései meglehetősen veszélyesek voltak, a szünet óta viszont ezekben is többet hibázott. Néhány perc után már 3:0 volt az állás. A negyedik game viszont hosszúra nyúlt, s végül öt sorozatban elvesztett játék után ezt kört a török hozta. (3:1) Celikbilek ugyan szerzett még egy pontot, de Marozsán elhúzott tőle 5:2-re, amivel teljesen megtörte az ellenfelét. A játszma végeredménye 6:2 lett, és ezzel Marozsán megnyerte a meccset.

Visszatérve az esélyekre, Celikbilek ellen szólt egyébként a pálya is, idén eddig mindössze kétszer játszott salakon, és mindkét meccset elvesztette.

A játéknap második mérkőzésén Piros Zsombor Cem Ilkellel mérkőzik meg. Kettejük között kisebb a különbség, mint az előző páros között. Piros az ATP listáján a 111. Ilkel a 216.

Szombaton délelőtt Marozsán Fábián és Valkusz Máté párosa lép pályára Ergi Kirkinnel és Sarp Agabigunnal. A folytatás a pénteki meccsek eredményeitől függ.