Marquez az élen Lorenzo előtt a főpróbán

Motor

2015. november 8. vasárnap, 11:05

A tavalyi világbajnok Marc Marquez sikerét hozta a 2015-ös szezon utolsó bemelegítő edzése: a repsolos bő három tizeddel utasította maga mögé a vb-címért küzdő Jorge Lorenzót. A harmadik helyet Pol Espargaro szerezte meg a hétpontos előnnyel rendelkező, ám büntetése miatt a mezőny végéről rajtoló Valentino Rossi előtt.

A két kisebb géposztály után a MotoGP szereplőin volt a sor, hogy teljesítsék a 2015-ös szezon utolsó bemelegítő edzését. Az első körök Marc Marquezről és Jorge Lorenzóról szóltak: a két spanyol egymást váltogatta az élen, miközben az összetettben hétpontos előnnyel rendelkező, ám délután az utolsó helyről induló Valentino Rossi a negyedik-ötödik hely környékén mozgott – igaz, a húszperces gyakorlás felénél már harmadik volt az olasz.

22563_orig_e42f08da3aa2dfa69a1ad6f83dfd2e83

A tréning vége felé a két vb-aspiráns egymás mögött motorozott: Lorenzónak be is táblázták, hogy Rossi a nyomában halad, ezt követően pedig a spanyol elengedte maga mellett csapattársát. A fináléban aztán Pol Espargaro állt be a „Doktor” mögé, ennek köszönhetően meg is előzte őt a tabellán, így a még az utolsó körében is gyorsuló Marc Marquez és az őt követő Lorenzo mögött a Tech3 Yamaha spanyolja lett a harmadik. Rossinak így a negyedik hely jutott, megelőzve Pedrosát, a top10-et pedig Crutchlow, Iannone, Smith, Aleix Espargaro és Dovizioso fért még be.

A királykategória idei utolsó versenye 14 órakor rajtol, s a DigiSport 2 – a Moto3-as és Moto2-es futamhoz hasonlóan – élőben közvetíti.