Marquez elsőségével indult a hétvége

Motor

2016. április 8. péntek, 17:47

A texasi pálya koronázatlan királya, Marc Marquez zárta az élen a MotoGP első gyakorlását az Amerikai Nagydíjon. A világbajnokságot vezető spanyolt a yamahás Jorge Lorenzo és a ducatis Andrea Iannone követte a sorban.

A legkisebbek után a királykategória mezőnyén volt a sor, hogy birtokba vegye a Circuit of the Americas versenypályát. Nem telt bele sok időbe, mire a pálya koronázott királya, Marc Marquez az élre állt – sőt, a hondás pilóta rögtön bő egy másodpercet osztott ki a komplett mezőnynek. A múlt hétvégi termasi futam győzteséhez leginkább Jorge Lorenzo tudott közel kerülni, már amennyiben „közelinek” lehet nevezni az 1,2 másodperces lemaradást. Elsőként Valentino Rossinak sikerült áttörnie az egy másodperces határt, ám a „Doktor” hátránya is kilenc tized fölött maradt.

Marquez-fp1-főkép

A tréning első bukását Jack Miller jegyezte, miközben a múlt vasárnapi versenyen történt ütközésért háromhelyes rajtbüntetést kapó Andrea Iannone jött fel másodiknak, s hat tizedmásodpercre megközelítette Marquezt –a ducatis motorjából egyébként apró lángnyelvek csaptak fel nem sokkal később, amikor visszatért a bokszba.

A hajrában aztán Lorenzo gyorsult jelentősen: a yamahás két és fél tizedre csökkentette a hátrányát honfitársával szemben. Marquez eközben új szárnyacskákat próbálgatott a motorján, elsősége pedig egy pillanatig sem forgott veszélyben: a négyszeres vb-győztes egyértelművé tette, hogy ezen a hétvégén is ő a favorit. Lorenzo lett a második, Iannone a harmadik, míg őket Andrea Dovizioso és némi meglepetésre Hector Barbera követte a sorban. Redding végzett a hatodik pozícióban, a legjobb tízbe pedig Rossi, Hernandez, Vinales és Aleix Espargaro fért még be. Folytatás 21 óra 5 perckor a második szabadedzéssel.