Máté döntőben

Valkusz Máté döntőbe jutott az oszakai A kategóriás junior ITF-teniszversenyen, miután az elődöntőben 5-3-as vezetésekor ellenfele sérülés miatt feladta a mérkőzést. A győzelemért azzal a norvég Casper Ruuddal játszik, akit nemrég két játszmában felülmúlt a kanadai G1-es verseny elődöntőjében.

Pusztai Viola Meglehet az idei negyedik tornagyőzelme Valkusz Máténak, ha magyar idő szerint vasárnap hajnalban legyőzi az oszakai A kategóriás junior ITF-verseny döntőjében a norvég Casper Ruudot. A két teniszező nem is olyan rég találkozott a junior US Opent megelőző kanadai G1-es viadalon, akkor a magyar fiú bizonyult jobbnak.

Valkusz Máté Oszakában Forrás: huntennis

Valkusz Máté Oszakában  •  Forrás: huntennis

Oszakában az elődöntőben Valkusz az első kiemelt Hong Szeong-csannal játszott, és az első szettben 5-3-ra vezetett, amikor dél-koreai ellenfele sérülés miatt kénytelen volt feladni a meccset. A harmadik kiemelt Ruud a másik ágon a másodikként rangsorolt, szintén dél-koreai Csung Szun-szeonggal küzdött a döntőbe jutásért. A norvég hatalmasat csatázott ellenfelével: az első játszmát 6-4-re elvesztette, a másodikat azonban 7-5-re hozta, a döntő szettet pedig 6-3-ra nyerte.

Az eredmény tökéletesen illett az eddigi sormintába: a fináléig vezető úton a három játszmás győzelmet mindig sima, kétszettes követte. Tehát a döntőben utóbbi következne, de ahhoz a negyedik helyen kiemelt Valkusznak is lesz egy-két szava.

A két játékos eddig egyszer találkozott, a már említett kanadai, keményborítású verseny elődöntőjében, akkor a magyar 6-3, 7-6-ra legyőzte, majd megnyerte a rangos tornát. Előtte a pratói és a budaörsi G2-es viadalon diadalmaskodott, így az oszakai lehet a negyedik ebben az évben, egyben a legnagyobb tornagyőzelmét arathatja karrierje során.

A részletes eredmények ITT megtekinthetők.