Meglehet a csoportelsőség

Bravúros döntetlent játszott az új-zélandi leány ifjúsági vízilabda-világbajnokság második játéknapján a magyar válogatott Kanadával.

STJ A vb egyik legerősebb alakulata, Kanada várt a magyar U18-as vízilabda-válogatottra a kísérleti szabályok alapján zajló (5-5 mezőnyjátékos alkotja a csapatokat) korosztályos világbajnokság keddi napján. Az észak-amerikai együttes a nyitányon 12-8-ra verte meg Németországot, míg Faragó Tamás csapata 30-8-ra gázolta le Mexikót.

Holnap a csoportelsőségért játszanak

A 2015 augusztusában megnyitott AUT Millennium Centre nevű uszodában a mieink fehér sapkában szálltak vízbe. Az első ráúszásnál elhoztuk a labdát, de egy rossz centerezéssel 12 másodperc alatt el is vesztettük. Az első kanadai akció is kudarcba fulladt, a nagyobb baj az, hogy a fault gyanús ellentámadásunknál nem sípoltak a bírók. Majdnem két percen át rendre egymásnak ajándékozták a labdát a felek, mígnem az első kapura lövésből – amelyre 1 perc 54 másodpercet kellett várni – Kanada megszerezte a vezetést. Az első magyar lövéskísérletet (pontosabban egy ejtést) 3 és fél perc után jegyezhettük fel; sajnos a labda nem jutott el a kapuig. A folytatásban sem volt szerencsénk a lövésekkel, még emberfórban sem sikerült betalálni. Viszont a védekezés kiválóan működött, így a különbség nem nőtt. Ráadásul Lekrinszki Gina is prímán védett, emberhátrányban is lehúzta a rolót. Már csak 29 másodperc volt hátra az első felvonásból, amikor végre megtört a jég, és egy gyors kontrából sikerült egyenlíteni.

Hertzka Orsolya összesen már 14 találatnál jár a vb-n

A folytatásban felpörögtek az események. A második negyedben 3-3 gól született, a harmadikat pedig 4-3-ra a magyarok nyerték meg. Két perc 34 másodperccel a rendes játékidő vége előtt pedig 11-9 állt az eredményjelzőn, ráadásul sikerült labdát szereznünk. Ám csak 12 másodpercig tarthatott az akciónk, mert a játékvezetők támadóhibát láttak, és az ajándéklabdából pedig szépített Kanada. Ekkor még 2 perc 12 másodperc volt hátra – ennyi idő alatt még két lövésre futotta a mieinktől, újabb gól azonban már nem született. Viszont pontosan 1 perccel a záró dudaszó előtt Mchunu Hlengiwét kiállították, és a kanadaiak 9 másodperc alatt értékesítették a fórt. Sőt, 12 másodperccel a vége előtt egy kapufát is lőttek, de a lényeg: a csoportrangadó 11-11-es döntetlennel zárult. A magyar válogatottból ez alkalommal is Hertzka Orsolya volt a legeredményesebb, a Mexikónak 8 gólt dobó pólós ez alkalommal 6 találatig jutott.

Faragó Tamás leány utánpótlás-kapitány értékelése a waterpolo.hu-nak:
„Fontos mérkőzés volt, a lányok ennek megfelelő ambícióval kezdték el, és tulajdonképpen játszották le a mérkőzést. Többször is megnyerhettünk volna a partit, ám az elején sokat hibáztunk, sok volt a rossz passz, majd amikor sikerült előnybe kerülnünk, ugyanolyan könnyen kaptunk is gólokat. Tulajdonképpen igazságos döntetlen született, mert nem játszottunk annyira jól, mint amennyire meg lehetett volna oldani ezt a feladatot. Hertzka Orsi átlagon felüli teljesítményt nyújtott, Vályi Vanda is hozta magát, illetve Lekrinszki Gina elfogadhatóan védett. A többiek hangyaszorgalommal tették a dolgukat.”

Ha holnap Németországot négy gólnál többel le tudja győzni a Faragó-csapat, megnyeri csoportját. A D-ág másik összecsapásán: Németország–Mexikó 17-7.