Megmenekült a Tatabánya

FC_Tatabanya.jpgA Borsodi Liga 29. fordulójában a REAC hazai pályán kapott ki 4-2-re a Tatabányától. A hazaiak hiába játszottak egy félidőn keresztül mezőnyfölényben, mert a folytatásban a kinyíló sárga-kékek ellen kiharcolta a győzelmet Tornyi Barnabás csapata, és ezzel egy fordulóval a bajnokság vége előtt nehéz helyzetbe került a Rákospalota.

Borsodi Liga, 29. forduló
Rákospalotai EAC – FC Tatabánya 2-4 (1-1)
Széchenyi tér, 2000 néző
Vezette: Arany T. ( Viszokai L., Forgács A.)
REAC: Illyés – Regedei (Kovacsics, 68.), Cseri, Pusztai, Sallai B. – Somorjai, Kapcsos, Polonkai, Tóth N. (Schrancz, 54.) – Nyerges, Torma
Tatabánya: Poleksic – Kerényi, Vámosi, Filó T., Megyesi – Szilágyi (Necas, 46.), Weisz, Balogh Z. (Hullán, 82.), Hajdú – Kouemaha, Kichi (Szőke, (71.)
Gól: Nyerges (38., 80.), illetve Kichi (22., 56.), Balogh Z. (65.), Hajdú (86.)
Sárga lap: Kapcsos (42.), Polonkai (50.), Sallai B. (61.), illetve Filó (53.)

4. perc: Torma hagyta faképnél a vendég védőket, majd a kilépő kapust átemelve a felső lécet találta el.

5. perc: Torma 20 méterről kapura küldött szabadrúgását Poleksic a jobb felső sarokból tolta a felső kapufára.

22. perc: Megszerezte a vezetést a Tatabánya! Weisz iramodott meg a jobb oldalon, majd középre adását Kichi a kapust megelőzve lőtte a hálóba (0-1).

38. perc: Egyenlített a REAC! Formás támadás végén Tóth Norbert bal oldali beadását Nyerges közelről lőtte a kapuba (1-1).

41. perc: Nyerges átadása után Somorjai 16 méterről vágta a felső lécre a labdát.

56. perc: Másodszor is előnybe került a vendég együttes! Kouemaha csapta be a jobb oldalon a védőjét, majd középre adott, és a tétovázó Illyés, és Regedei között elguruló labdát Kichi 6 méterről passzolta a hálóba (1-2).

65. perc: Kétgólos lett a tatabányai vezetés! Necas ugratta ki a védők mögül beinduló Baloghot, aki 13 méterről higgadtan helyezett a kapuba (1-3).

80. perc: Szépített a Rákospalota! Kovacsics játszott a tizenhatoson belül Nyergeshez, aki miután kicselezte a kapust a hálóba gurított (2-3).

86. perc: Bebiztosította sikerét a vendég gárda! Kouemaha jobb oldali beadására érkezett Hajdú, és a kapuba vágta a labdát (2-4).

A hazai gárda mezőnyfölényével indult a mérkőzés, de több próbálkozásuk is sikertelen maradt, majd a félidő derekán váratlanul megszerezte a vezetést a Tatabánya. A hajrában azonban sikerült egyenlítenie a REAC-nak, de hiába játszottak veszélyesebben, mégis döntetlennel ért véget az első negyvenöt perc.

A szünet után egy védelmi hiba után gyorsan újra előnybe kerültek a vendégek, majd mielőtt Tormáék magukhoz térhettek volna, már kétgólos hátrányba kerültek. Ezután hiába tettek meg mindent az egyenlítésért Aczél Zoltán játékosai, mert a kinyíló védelem ellen a hajrában bebiztosította győzelmét Tornyi Barnabás csapata.
Sikerével a Tatabánya meghosszabbította élvonalbeli tagságát, míg a REAC-ra nehéz utolsó mérkőzés vár Fehérváron.