Megtört az átok, győzött a Milan a Sassuolo otthonában

A Milan idegenben 1-0-ra legyőzte a Sassuolót az olasz labdarúgó bajnokság 26. fordulójában.

Az első nagy lehetőség a Sassuolo előtt adódott, és bár egy büntetőgyanús esetnél még néma maradt a síp, a 12. percben már tizenegyest kapott a házigazda. Csakhogy Domenico Berardi annyira helyezni akarta, hogy egy méterrel a bal alsó mellé lőtt; Donnarumma érezte az irányt. Tíz perccel később a Milan is büntetőt kapott, és ez sem a hétköznapi forgatókönyvet hozta: Carlos Bacca elcsúszott lövése közben, és bal lábával hozzáért az elrúgott labdához, ami azon megpattanva került a kapuba.

A hazaiak heves reklamálása ellenére a játékvezető megadta a gólt, így ezzel jutott vezetéshez a Milan.

Az első félidőben Bacca ismét betalált, ezt azonban les miatt nem adta meg a játékvezető, majd a meccs hajrában növelhette volna előnyét a vendégcsapat, de Suso ziccerét védte a kapus, aztán a ráadás végén mindkét csapat kihagyott egy hatalmas lehetőséget, így maradt a 0–1.

A piros-feketék először tudták idegenben legyőzni a Sassuolót, ezzel pedig megtört az átok és véget ért a negatív széria. A Milan ebben a szezonban hazai pályán és idegenben is legyőzte a zöld-feketéket.

SASSUOLO – MILAN 0-1

Időpont: 2017.02.26. 15:00
Helyszín: Mapei Stadium, Reggio Emilia
Játékvezető: Calvarese
Gólszerző: Bacca (22.)
Sárga lapok: Berardi, Aquilani, Politano, Peluso, Pellegrini, Duncan ill. Kucka, Sosa, Bertolacci

SASSUOLOConsigli; Gazzola, Dell’Orco, Acerbi, Peluso; Aqulani, Pellegrini (Matri 70.), Duncan; Berardi, Defrel (Ricci 84.), Politano (Ragusa 78.).

Cserék: Pomini, Pegolo, Missiroli, Sensi, Pierini, Mazzitelli, Cannavaro, Letschert, Ragusa, Adajapong.

MILANDonnarumma; Abate, Zapata, Paletta, Vangioni; Kucka (Pasalic 65.), Sosa (Poli 87.), Bertolacci; Suso, Bacca (Ocampos 76.), Deulofeu.

Cserék: Storari, Plizzari, De Sciglio, Lapadula, Honda, Mati Fernandez, Gomez, Locatelli, Calabria.