Megúsztuk kettővel

A portugálok megmutatták az U21-es válogatottnak, miért az Európa-bajnokság 4. selejtezőcsoportjának favoritjai. Robert Kilin csapata örülhetett, hogy megúszta kétgólos vereséggel.

Nagy-Pál Tamás A portugál és a magyar válogatott (címlapfotó: MLSZ) is hat gólt szerzett az U21-es Európa-bajnokság selejtezőnek első fordulójában. Azt azért előzetesen is sejteni lehetett, hogy az albánokat lőtt féltucat nagyobb játékerőt tükröz, mint a mieinknek, Liechtenstein ellen szerezni ugyanannyit.

U21 portugál-magyar1

Novothny Somának sem ment a gólszerzés  •  Forrás: MLSZ

Az sem a mieink javára hajtotta Portugáliában a vizet, hogy Kalmár Zsolt, Nagy Ádám, Osváth Attila és Márkvárt Dávid is hiányzott, hiszen az A válogatott keretébe kerültek a feröeriek és a görögök elleni Eb-selejtezőkre (Nagy ráadásul végigjátszotta a szigetország elleni, nyögvenyelős 2-1-es sikerrel záruló találkozót, és a korához képest kiemelkedő teljesítményt nyújtott).

És akkor azt még nem is említettük, hogy a hazai gárda kezdőjében ott volt például az a Rúben Neves, akit a Barcelona szeretne szerződtetni, miután már alapember a Porto felnőttcsapatában. Nem lepődött meg senki azon, hogy már az első perctől fölényben voltak a portugálok.

A 15. percben mégis a magyarok szalasztottak el nagy lehetőséget. Kleinheisler László húzott el a jobb szélen, átverte a védőket, majd 15 méterről célba vette a kaput, és csak kevéssel talált mellé.

Azt követően viszont  végleg áttevődött a játék a magyar térfélre, Nagy Gergely több bravúrt is bemutatott, mire a 35. percben megszületett az első gól. Kiugratással próbálkoztak a hazaiak, sikerült ugyan felszabadítani, de éppen középre, Bruno Fernandes pedig futtában tüzelt 20 méterről, a labda Lenzsér Bencén megpattanva kötött ki a hálóban (1-0).

U21 portugál-magyar2

Góltalanok maradtak a magyar támadók  •  Forrás: MLSZ

A szünetig Nagy meccsben tartotta a Robert Kilin csapatát, de az 56. percben már ismét tehetetlen volt: szemet gyönyörködtető csiki-csuki végén Paciencának a hosszú oldalon már csak az üres kapuba kellett passzolnia a labdát (2-0).

A játék képe a folytatásban sem változott: a portugálok a félezres hazai közönség lelkes szurkolásától űzve még jó néhány nagy helyzetet kidolgoztak, de egyikkel sem tudtak élni. A végére is megmaradt a kétgólos különbség, amely a meccs képe alapján a magyar csapatra nézve kimondottan hízelgő.

A portugálok ezzel az élre álltak a csoportban, míg a mienk a negyedik helyre estek vissza, ám már kedden előre lehet lépni, hiszen a harmadik Albániát fogadják Felcsúton, a Pancho Arénában.

U21-ES EB-SELEJTEZŐ
4. csoport
Portugália–Magyarország 2-0 (1-0)
Penafiel, Municipal 25 de Abril
Gól: B. Fernandes (35.), Paciencia (56.)
Magyarország: Nagy G. – Botka, Szilvási, Lenzsér (Vida 69.), Hangya – Kocsis, Forgács (Sallai 46.) – Prosser, Kleinheisler (Balogh 74.), Varga Sz. – Novothny
A csoport állása: 1. Portugália 2 meccs/6 pont/8-1, 2. Izrael 2/4/5-1, 3. Albánia 3/4/4-7, 4. Magyarország 2/3/6-2, 5. Görögország 1/3/2-0, 6. Liechtenstein 4/0/0-14