Megvan a Tatabánya első győzelme

tatabanyaszabo

Nagy csatában győzött a Tatabánya a Kaposvár ellen a férfi Ob I 4. fordulójának nyitányán.

nagyot küzdött a Tatabánya (Fotó. DVSE.hu/archív)

Két nyeretlen és pont nélküli együttes találkozott a férfi Ob I., 4. fordulójának nyitányán, így a győzelem mind a Tatabányának, mind pedig a Kaposvárnak duplán számított volna.

Az első negyedben nyolc gól is született. A nyolc perc elején a hazaiak, míg a végén a vendégek vezettek, de Francsics Dániel az utolsó tatabányai támadsából egalizált, 4-4. A második nyolc percben egy-egy gólt láthatott a nagyérdemű. Szabó emberelőnyből a bányászhoz ragadta a vezetést, Sántavy pedig akcióból válaszolt rá, így a nagyszünetben is egyenlő volt az eredmény, 5-5.

A fordulás után is a küzdés dominált, szinte ugyanaz volt a forgatókönyv mint az előző nyolc percben, Máthé egy fórt értékesített majd Sántayv egyenlített. A záróakkordban nem sikerült a vendégeknek gólt lőniük, Kolarik pedig elemében volt. A játékos kettőt is bevert, így 8-6-ra győzött a Tatabánya.

A férfi Ob I., 4. fordulójának nyitánya:

EBP Tatabánya – Kaposvári VK 8-6 (4-4, 1-1, 3-1, 0-0)
Gólszerzők: Francsics 3, Kolarik 2, Máthé 1, Szabó 1, Vuksanovics 1 ill. Sántavy 2, Dobos 2, Juhász-Szelei 1, Hegedűs 1