Megvannak az első magyar érem

image

Majdnem száz százalékosra sikerült a csütörtöki versenynap a magyarok számára, hiszen a K-1 1000 méteren induló Dombvári Bence kivételével minden egységünk a döntőbe jutott. A paraversenyek során ráadásként két magyar érem is született: Szabó Sándor V-1 TA-ban arany-, míg Pál Bence K-1 TA-ban bronzérmet vehetett át.

Jól sikerült a magyar csapat számára az első versenynap, hiszen egy olimpiai távú egységünk (Dombvári Bence, K-1 1000 m) kivételével minden magyar részvevő kvalifikálta magát a fináléba. A délutáni parakenus döntők során két érmet is szereztek versenyzőink, óriási meglepetésre a kenus Szabó Sándor arany-, míg a kajakos Pál Bence bronzérmet nyert.

„Bár K-1 1000 méteren egy kvótát elveszítettünk, összességében elégedett vagyok a mai nappal – értékelt Storcz Botond szövetségi kapitány. – Dombvári Bence húsz esztendejével még rutintalan volt ebben a hihetetlen erős mezőnyben. C-1 1000 méteren Vajda Attila nagyon meggyőző volt, a legjobb időt produkálta, ami jó előjel a döntő előtt. Férfi K-2 1000 méteren szépen teljesítettek Dombi Rudolfék is, a középfutamban mutatott produkciójuk alapján reménykedhetünk benne, hogy ott lesznek majd az élen a németekkel együtt. Női négyesünk túl van a kötelező programon, bár az előfutamuk megmutatta, hogy a fehérorosz lányokkal ezúttal is számolni kell.

És hogy mi a helyzet a többiekkel? C-4 1000 méteren egy nagyon egységes négyest láthattunk, véleményem szerint még ennél is több van Sáfrán Mihályékban. Női K-1 1000 méteren Csipes Tamara nagyon lazán, felszabadultan evezett, és női párosunk, vagyis Medveczky Erika és Sarudi Alíz is futamgyőzelemmel kvalifikált a döntőbe, véleményem szerint érmet várhatunk majd a lányoktól ebben a versenyszámban is. És a parakenusokról se feledkezzünk meg: csodálatos, hogy két éremmel, egy arannyal és egy bronzzal tudtak előrukkolni, azt hiszem, mindannyiunk nevében mondhatom, hogy büszkék vagyunk rájuk.”