Méltatlan zárás

Harmadik, egyben utolsó mérkőzését is elveszítette a férfi U20-as röplabda-válogatott a frankfurti Európa-bajnoki selejtezőtornán, de a vereségnél is fájóbb, hogy a csapat nem tudta megismételni az előző két találkozón mutatott harcos játékát.

Lakner Gábor Az már szombaton eldőlt, hogy az U20-as férfi röplabda-válogatott nem léphet tovább a frankfurti Európa-bajnoki selejtezőtornáról, hiszen a továbbjutást érő első két helyet a házigazda német és a címvédő lengyel csapat szerezte meg. A dánok elleni záró mérkőzésnek így csupán a harmadik hely volt a tétje, valamint a nyeretlenség elkerülése.

Magyar-Dán U20 röpi

Válogatottunk padlóra került a harmadik szettben  •  Forrás: MRSZ

Válogatottunk remekül kezdte az összecsapást, azonban a dánok előbb kiegyenlítettek (13-13), majd a vezetést is átvették (16-14). Vitatható játékvezetői ítéletek is kellettek ahhoz, hogy a magyar csapat ne tudjon egyenlíteni, de a végjáték egyértelműen az ellenfélé volt, így megnyerte az első játszmát.

A második szett ugyanúgy alakult, mint az előző: jó magyar kezdés után jött az egyenlítés, aztán a fordítás. Egyszer ugyan még felzárkózott Zarka Péter együttese, de a dánok – időkérést követően – rendezték soraikat, és a második játszmát is behúzták.

A harmadik szettet alighanem minden magyar játékos igyekszik minél előbb elfelejteni, mert szinte teljesen összeomlott a csapat. Visszaesett a nyitásfogadás, így szinte minden elképzelés borult.

A magyar válogatott a tornán látott teljesítményéhez nem méltó módon búcsúzott a selejtezősorozattól: mindössze hét pontot szerzett az utolsó játszmában.

„Sajnos ma a csapatunk vállalhatatlan teljesítményt nyújtott, ami a harmadik szettben csúcsosodott ki. Nem voltunk képesek megfelelni az alapvető elvárásoknak, és rendkívül akaratgyengén játszottunk. Azt az ellenfelünk kíméletlenül kihasználta” – értékelt csalódottan Zarka Péter a csoport negyedik helyét jelentő vereség után.