Mélyülő válság, a Milan hazai pályán kapott ki a Genoától

A Milan vasárnap délután 2-1-re elveszítette a Genoa elleni mérkőzést a Serie A 26. fordulójában. Az összecsapást zárt kapuk mögött rendezték a koronavírus miatt.

A mérkőzés első valamire való helyzetéből megszerezte a vezetést a Genoa: Theo Hernández hibája után Sanabria indult meg a szélen és a középre tett labdáját Pandev az üres kapuba lőtte (0-1). A 17. percben Calhanoglu beadásából Ibrahimovic fejelhetett közvetlen közelről kapura, azonban Perin hárított.

Három perccel később Calhanoglu került helyzetbe a tizenhatoson belül és Perin ismét nagyot védett. A félidő hajrájában második gólját is meglőtte a vendég alakulat. Biraschi középre tett labdájába Schöne belesarkazott és a hosszú oldalon érkező Cassata a kapuba bombázott (0-2).

A második félidő első 30 perce kevés helyzetet hozott, néhány Milan próbálkozást jegyezhettünk fel, azonban ezek szinte veszélytelenek voltak az ellenfél kapujára.

A 77. percben jött a szépítés a Rossoneri részéről: a tizenhatoson belül Ibrahimovic csapott le egy lecsorgó labdára és nagy erővel a kapuba lőtt (1-2). A szépítés után a Milan próbált kezdeményezni a hátralévő negyedórában, de egyenlíteni nem sikerült.

MILAN – GENOA 1-2

Időpont: 2020.03.08. 15:00
Helyszín: Stadio San Siro, Milánó
Játékvezető: Doveri
Gólszerzők: Ibrahimovic (77.) ill. Pandev (7.), Cassata (41.)