Menetelnek a listavezetők

Teljes fordulatszámon pörgött a hétvégén az Erste Bank Juniors League (EBJL). Összesen 14 magyar vonatkozású mérkőzést rendeztek, a mérleg a közepesnél valamivel jobb: 7 győzelem, 1 hosszabbításos győzelem, 5 vereség és 1 hosszabbításos vereség.

STJ Az A csoportban listavezető Fehérvár AV19 előbb Linzbe látogatott, ahol fél tucat gólt rámolt be az EHC LIWEST hálójába. A fehérváriak a 6. percben – 20 másodpercre – kettős emberelőnybe kerültek, de ezzel a lehetőséggel még nem tudtak élni, sőt, ebben a játékrészben két további fórjuk is kimaradt. A meccs kulcspillanata az első harmad végén, 58 másodperccel a szünetet jelző dudaszó előtt jött el. Ekkor Buzas és Mihály asszisztjából Császár megszerezte a vezetést a látogatóknak. A folytatásban Dézsi kapott 2+10 percet hátulról lökésért, majd épp csak letelt a kisbüntetés, megint hátrányba került a Volán Halasi kiállítása miatt. A Linz azonban nem tudott élni az eséllyel, a magyar együttes viszont a 33. percben növelte az előnyét Pinczés – emberfóros – találatával. Az utolsó játékrészre újabb négy magyar gól maradt: Kovács, Horváth, Vértes és Rigó talált be az osztrákok kapuját őrző Tóth Károly Balázs hálójába, akinek így is volt 48 védése.

Forrás: erstebankliga.at

•  Forrás: erstebankliga.at

A meccs nem sokkal este 8 óra után ért véget, másnap háromnegyed egytől pedig már újra pályán volt Kiss Dávid csapata; ez alkalommal St. Pöltenben az Okanagan Hockey Club Europe vendégeként. Ez a meccs prímán indult a vendégek szempontjából, hiszen Vincze már 3 perc 10 másodperc elteltével felavatta Reihs kapust. A 12. percben kissé túlforrósodott a hangulat a hűvös jégen – a csetepaté végén a hazaiaktól Ilencik és Steffler, a Volánból Vincze mehetett a büntetőpadra. Ez a fór kimaradt, teljes létszámnál viszont egyenlített az Okanagan, Steyaert talált be. A 19. percben kettős emberfórban Buzás helyreállította a világ rendjét, így az első harmad a magyar csapaté lett. A második felvonásban gól nem született, pedig a fehérváriak a hajrában megint kettős emberelőnyben hokizhattak. A fórjátékot a folytatásban is gyakorolhatta a Volán, s az 54. percben Vértes gólra is váltotta a létszámfölényt, majd 2 perc 5 másodperccel később Buzás is betalált, így már 4-1 állt az eredményjelzőn. Az Okanagan még szépített, de 54 másodperccel a meccs vége előtt Almási is gólt ütött emberelőnyben, így lett a vége 5-2. A találkozóról hű képet ad, hogy amíg a fehérváriaknak 49 lövésük volt, a másik oldalon Horváth kapuját csak 12 alkalommal találták el a hazaiak.

A B csoportban első helyezett Újpest Zell am See-i vendégjátéka könnyed kirándulássá alakult. A lilák az első játékrészben négy gólt lőttek emberelőnyben az SPG Zell am See/UEC Lienznek, Kovács kétszer, Zsigmond és Pokornyi egyszer-egyszer volt eredményes. A harmad vége előtt 13 másodperccel még szépítettek a hazaiak, de ezzel be is fejezték a gólgyártást. Az UTE Szalma duplájával és Birke emberfóros találatával végül 7-1-re nyert. Minden más adatnál beszédesebb a kapura lövési arány: 49:9 lett a magyar csapat javára. Szalma és Zsigmond 3-3 ponttal zárta a meccset, előbbi 2+1-gyel, utóbbi 1+2-vel. A második hétvégi meccsét Klagenfurtban vívta meg az Újpest, és a Klagenfurter Stadthalléban már sokkal keményebben meg kellett dolgoznia a három pontért. A KAC 2 perc 6 másodperc elteltével már vezetett, de a lilák még a szünet előtt fordítottak Molnár és Kovács találatával (utóbbi emberfórban született meg). Sőt, a 29. percben Pokornyi góljának köszönhetően 3-1-re, majd a 37. percben 4-2-re vezettek a vendégek, ám az osztrákok mindkétszer visszajöttek a meccsbe. A találkozó végül az 58. percben dőlt el, ekkor Gálos volt eredményes, és noha 28 másodperccel később még érkezett egy válasz a Klagenfurttól, egyenlíteni már nem tudtak az osztrákok (4-5).

Ezúttal nem ment a góllövés a Vasasnak Forrás: vasassc.hu

Ezúttal nem ment a góllövés a Vasasnak  •  Forrás: vasassc.hu

A hétvége vesztese a Vasas, amely három találkozón három vereséget volt kénytelen elkönyvelni. Az EBJL-csapat kétszer, az Erste Bank Young Stars League-ben (EBYSL) szereplő együttes egyszer kapott ki, az összesített gólkülönbség 1-15 lett. Az EBYSL-gárda mentségére szól, hogy hosszú, fárasztó utazás után lépett jégre a liga legjobb mutatójával rendelkező, eddig mindössze 2 pontot vesztő Red Bull Salzburg ellen. Az U20-as bajnokságban szereplő magyar együttesek közül így is a Vasas pozíciója a legelőkelőbb, hiszen a C ágon mindössze 4 pont a hátránya a Mladi Jesenicével szemben, viszont a szlovéneknél egy mérkőzéssel kevesebbet játszott.

Az EBYSL-ben egyébként további három magyar érdekeltségű összecsapásra került sor, az összesített mérleg 2 győzelem és 2 vereség. A teljes eredménylista ITT és ITT érhető el.