MK: A Debrecen négyet rúgott a derbin, az MTK mesternégyessel jutott tovább – eredmények

Úgy tűnt, az NB I-es csapatok közül a legmagabiztosabb a Mezőkövesd lesz, amely Kis, Brtan és Bobál Gergely góljával már az első félidőben 3-0-ra vezetett a megye I-es Nyergesújfalu ellen, a hazaiak azonban a második félidőben szépítettek, igaz, a győzelem így sem forgott veszélyben. A Kövesd végül 4-1-re nyert.

Dominánsan futballozott a Debrecen, amely Sós és Horváth K. találatával a szünet előtt kétgólos előnybe került a harmadosztályú DEAC elleni derbin, ezt a félidő után hamar sikerült megduplázni – Major és Olawale volt eredményes -, a Loki 4-0-ra verte a kis Lokit.

Haraszti 11-esből szerzett góljával korán vezetést szerzett a Paks az NB III-as Balatonfüred ellen, majd a második játékrészben bebiztosította a győzelmet (0-3).

A Kisvárda Melnyik találatával a szünet előtt lőtte meg első gólját az NB II-es Mosonmagyaróvár ellen, majd a félidő után ismét eredményes volt, ráadásul kétszer is, Navrátil és Ilievski gólja azt jelentette, hogy a Várda 3-0-lal jutott tovább.

Az NB II-es együttesek közül az MTK Zuigéber bal alsó sarkos góljával szerzett vezetést a megye I-es Felsőzsolca ellen, az előnyt egy szöglet után Godwords duplázta meg, aztán Zuigéber mesternégyesig növelte góljai számát, az utolsó pillanatokban pedig egy gólpasszt is kiosztott (0-6).

A Békéscsaba sokáig 1-1-re állt, de végül 4-1-re győzött Nagykanizsán a két 11-est is hozó mérkőzésen.

Az NB III-as Monor simán, 3-0-ra nyert a megye I-es Nagyatád ellen.

A Budafok-Szeged és az ESMTK-Siófok meccsen hosszabbítás van.

MOL Magyar Kupa, a 4. forduló (a 16 közé jutásért)

Credobus Mosonmagyaróvár (NB II)-Kisvárda Master Good 0-3 (Melnyik 45., Navártil 49., Ilievski 62.)

Kisvárda: Odyntsov – Vranjanin, Ilievsi, Kovacic, Leoni – Melnyik, Karabalyov – Lucas, Ötvös, Vida – Navrátil

BTE Felsőzsolca (megyei I.)-MTK Budapest (NB II) 0-6 (Zuigéber 28. 80., 83., 88., Godwords 53., Kata 90.)

Felsőzsolca: Giák – Kupcsik. Homonnay, Moroncsik, Balogh D., Veréb, Rostás, Mikolka, Varga B., Csendom, Agárdy

MTK: Csenterics – Godwords, Nagy B., Lehoczky, Várkonyi, Horváth A., Biben, Varju, Zsóri, Kovács M., Zuigéber

DEAC (NB III)-Debreceni VSC 0-4 (Sós 25., Horváth 38., Major 46., Olawale 53.)

DVSC: Megyeri – Baranyai, Major, Charleston, Manrique – Horváth, Neofytidis, Kyziridis, Sós – Dreskovic, Olawale

FC Nagykanizsa (NB III)-Békéscsaba 1912 Előre (NB II) 1-4 (Pleszkán 65. – 11-esből, Hamed 22., Kitl 78. – tizenegyesből)

Nagykanizsa: Hajagos – Kovalovszki, Szilágyi, Pleszkán, Szabó P., Aszalos, Lőrincz, Szanyi, Kondor, Kószás, Béli

Békéscsaba: Krnács – Farkas M., Kitl, Farkas B., Ilyés, Sipos, Hodonicki, Hamed, Bora, Puskás, Talpalló

Balatonfüredi FC (NB III)-Paksi FC 0-3 (Haraszti 13. – tizenegyesből, Papp 78.)

Paks: Rácz – Debreceni, Kinyik, Szekszárdi, Osváth – Gyurkits, Windecker, Balogh – Sajbán, Hahn, Haraszti

Nagyatádi FC (megyei I.)-Monor (NB III) 0-3 (Farkas Á. 16., 34)

Nagyatád: Beke – Kovács K., Jerkovic, Horváth P., Nikolic, Vrban, Fazekas, Koósz, Pákai, Dekanics, Horváth F.

Monor: Bozsó – Olasz, Haragos, Kovács D., Farkas Á., Hulicsár, Juhász, Puskás, Szabó Zs., Mlinárcsik, Papp R.

Nyergesújfalu-Mezőkövesd 1–4 (Manga 75. -11-esből, ill. T. Kis 27., Brtan 31., Bobál G. 43., Selmani 88.)

Mezőkövesd: Tordai – Horváth, Lukic, Bobál D. Vadnai – Selmani, Lakvekheliani, Karnitski, Brtan – Bobál G., Kis

(cserék: Ryabenko, Piscitelli, Babunski, Drazic, Besirovic, Pillár, Cseri, Kállai, Vajda)