Mladenovicsék kettős hibája

Éppen Dominic Thiem mellett álltam a Roland Garros játékosoknak fenntartott éttermében, amikor valaki odaszólt neki, hogy párja, Kristina Mladenovic a süteményes pult mögötti asztaloknál ül a családjával, felváltva sír és dühöng az egyesbeli vereség után. Thiem arra nézett, majd egy halvány mosoly kíséretében közölte: ő most inkább nem megy oda.

Ezzel a példával csak azt szeretném érzékeltetni, hogy Kiki önmagában sem egyszerű eset, kiegészítve szerb kézilabdázó édesapjával és bosnyák röplabdázó édesanyjával meg pláne veszélyes csapatot alkotnak, aligha véletlen, hogy a „valódi” teniszedzők egymásnak adták a kilincset. Legutóbb a német sztártréner, Sascha Bajin bontotta fel a szerződését 2019 végén, azóta Mladenovic „stábjához” csatlakozott testvére, Luka, akiről érdemes tudni, hogy labdarúgó, a francia negyedosztályba sem kellett, mostanság viszont már profi teniszszakembernek képzeli magát.

A US Openen ő kapott dührohamot a szigorú járványügyi szabályok miatt, és bár azt soha senki sem fogja elismerni, hogy miatta veszett el minden jóindulat, és zárták ki Babos és Mladenovic kettősét, azért elég reális ez az opció. Állítólag most Luka döntése után alakult úgy Kiki lábsérülése, hogy az egyes mellé a párost nem tudja vállalni az Australian Openen, de két egymást követő egyéni versenyt igen…

Babos Tímea nagyon elegánsan azt mondja, elfogadja állandó párospartnere elhatározását, ám megérteni nem tudja. Hogyan is érthetné meg, amikor az elmúlt három évben kétszer nyerték meg a melbourne-i tornát, egyszer pedig döntőig jutottak, tehát jó esélyük lett volna arra, hogy megszerezzék ötödik közös Grand Slam-trófeájukat – és lássuk be, ebben az egyéni karrierjüket tekintve egyikük sem reménykedhet. Ráadásul anyagilag is megérné párosban indulni, hiszen a végső győztes fejenként 300 ezer ausztrál dollárt, 67 millió forintot vihet haza, ehhez a pénzhez egyesben a legjobb 16 közé kell kerülni, ami valószínűleg még nehezebb feladat.

Szóval Kikinek több szempontból sem jó üzlet a testvérére hallgatnia, de ez legyen az ő bajuk – a miénk meg az, hogy ezzel a késői döntéssel lehetetlen helyzetbe hozták a legeredményesebb magyar teniszezőt. Babos szerencsére egyesben is a főtáblára verekedte magát, tehát nem feleslegesen utazott el a távoli kontinensre és töltötte le a kéthetes karantént, ám néhány nappal a rajt előtt nem talált, nem találhatott megfelelő társat a pároshoz, így forintban mérve tízmilliókat bukott Mladenovicék miatt, nem is beszélve a presztízsveszteségről.

Nincs szüksége valakinek egy mindent (is) tudó védekező középpályásra, teljes munkaidőben?

(nso.hu / Klein Ron)