Nagy csata után a Szolnok a bajnok!

Szolnok, 2016. május 28.
MTI Fotó: Bugány János

Megvédte címét a Szolnok miután három góllal legyőzte az Egert a finálé ötödik mérkőzésén, így a Tisza-partiak nyolcadszor emelhették magasba a trófeát.

Szolnok, 2016. május 28. A Szolnok játékosai magasba emelik a bajnoki serleget a férfi vízilabda országos bajnokság döntõjének ötödik mérkõzéseként vívott és 10-8-ra megnyert Szolnoki Dózsa-Közgép - ZF-Eger találkozó végén a szolnoki Vízilabda Arénában 2016. május 28-án. MTI Fotó: Bugány János

A mérkőzést a Szolnok kezdte jobban, bár az első emberelőnyt még kihagyták a Tisza-partiak, ezek után Madaras kétszer is eredményes tudott lenni. Kisvártatva az Eger balkezese is villant, Zalánki lőtt egy parádésat, ezzel megszerezve a hevesiek első gólját. A hajrá a hazaiaknak sikerült jobban, Varga Dénes egy ötöst értékesített, majd Younger harcolt nagyot Csukkal, 4-1. A második negyedben csak az Eger lőtt gólt, méghozzá egyet. Bedő úszott meg és szépen eltette Nagy Viktor mellett. A Szolnoknak is megvoltak a lehetőségei, de nem tudott élni velük, így 4-2 volt a nagyszünetben az állás.

A fordulás után a Szolnoknak ment jobban. Egy Madaras góllal kezdődött a negyed, a rövidbe befért a labdája, 5-2. A továbbiakban is a hazaiak kezdeményeztek, de az Egernek azonnal volt válasza. A negyed végén 7-5 állt az eredményjelzőn, mikor Madaras félpályáról gondolt egyet és egy másodperccel az etap vége előtt rátűzte, Mitrovics pedig nem figyelt, 8-5. A záróakkordban potyogtak a gólok. Előbb Hosnyánszky egy szabaddobást vágott be, majd Kis Gábor szállított egy ötöst, amit Varga Dénes lőtt be, így már eldőltnek látszott a mérkőzés, de Biros tudott még erre válaszolni, 9-7. A kegyelemdöfést Alekszics vitte be, aki az egriek szerint dudaszó után lőtte a gólját, de a bírók megadták, 10-7, Hárai gólja pedig már csak szépségtapasz volt. A Szolnok nyolcadszor lett bajnok.

Férfi Ob I., döntő:

Szolnoki Dózsa-Közgép – ZF-Eger 10–8 (4–1, 0–1, 4–3, 2–3)
Szolnok, 2500 néző. V: Németh András, Székely Balázs
Szolnok: Nagy V. – Vámos, Jansik D., Sz. Mitrovics 1, Madaras 4, KIS G., Varga Dénes 2 csere: Gocics, Fülöp, Mezei, M. Alekszics 1, Younger 1, Varga Dániel 1, Decker A. vezetőedző: Cseh Sándor

Eger: B. Mitrovics – Vapenszki, Csucskovics, Milos Csuk, Hosnyánszky 2, Hárai 1, BIROS P 1. csere: Angyal, Zalánki 2, Lőrincz, Szivós M., Erdélyi 1, Bedő 1, Csoma Vezetőedző: Dabrowski Norbert

Gól – emberelőnyből: 3/1, ill. 7/1
Gól – ötméteresből: 3/3, ill. 1/0
Kipontozódott: Madaras (37. p.)
(A párharc végeredménye: 3–2 a Szeged javára)

Cseh Sándor, a Szolnok vezetőedzője az M4 Sport-nak: Két éve mondom, hogy milyen jó csapat az Eger, most bebizonyították ebben a döntőben. Két napja Kis Gábor azt mondta nekem, ha megnyerjük, ez lesz élete legjobb döntője, ha elveszítjük, ez lesz élete legrosszabb fináléja. Nagyon mélyen voltunk az elmúlt pár napban mégis így tudtuk kezdeni. Két év óta, ez volt az egyetlen meccs, mikor az ellenfél talán esélyesebb volt, mint mi. Két évig úgy játszottunk, hogy mindenki elvárta a győzelmet tőlünk. Nagyon kemény munka volt, gratulálok a játékosoknak.

Dabrowski Norbert, az Eger vezetőedzője: Nagyon agresszívek voltak a szolnokiak és jobban alkalmazkodtak a játékvezetői felfogáshoz. Ők is fáradtak voltak nem csak mi. A döntő szituációkban mi hibáztunk többet.

– Zalánki válaszol rá fórból, 5-3

– Varga Dani egy ötöst értékesít, 5-2 (nyolc perc után lőtt ismét a Szolnok egy gólt)

– Mezeiről állítanak ki, Madaras ismét eredményes, 2-0

– Hárairól állítanak ki, Vapenski kétszer is próbálkozhat, de Nagy Viktor a helyén van

– megjósolhatatlan ki nyer ma

– az első két meccset a Szolnok nyerte, aztán a rákövetkező két meccset már az Eger