Nagy Dániel az RCM Cup 2015-ös bajnoka!

Gyorsasági (Gy)

2015. szeptember 15. kedd, 08:21

Nagyszerű teljesítménnyel és kiváló autózással Nagy Dániel bebiztosította a 2015-ös bajnoki címet a Hankook RCM Cup-ban; a George Racing Team pilótája két győzelmet és egy második helyet szerzett az idény utolsó előtti hétvégéjén a Hungaroringen.

Ha ehhez hozzávesszük, hogy Dani a szombati időmérő edzésen sem talált legyőzőre, akkor mindjárt egyértelművé válik, mekkora fölényben volt ezen a számára kifejezetten fontos versenyhétvégén. A még mindig csak 17 éves pilóta ezzel kétszeres Suzuki-bajnok lett, hiszen 2013-ban egyszer már megnyerte a Swift Kupát.

speedlight_rcm_general__

Dani számára tökéletesen indult a hétvége, közel négy tizedes előnnyel verte az időmérőn csapattársát, Tassi Attilát, és hét tizednél is többet adott Báldi Gergőnek (B3 Racing). Az első futam elején sikerült meglépnie az üldözőktől, és szépen kihasználta, hogy riválisai egymással vannak elfoglalva. Végül öt másodperces előnnyel nyerte a futamot Báldi (aki eddigi legjobb eredményét érte el) és Mika Morien (Zsille Motorsport) előtt.

A második futamon is nagyon hasonló volt a koreográfia, annyi különbséggel, hogy a fordított rajtrácsos szabály miatt Nagy a nyolcadik helyről indult. Néhány kör után azonban ismét az élre állt, és mivel Mika Morien, Niels Langeveld (Zsille), Tassi Attila és Nagy Norbert (RCM) egymással volt elfoglalva, higgadt autózással elszakadt tőlük, és 13 másodperces előnnyel jött át a kockás zászló alatt. Az üldözők a fent említett sorrendben futottak be mögötte.

A hétvége utolsó versenyét megelőzően Nagy 66 pontos előnnyel vezetett Morien előtt, azaz egy harmadik hely is elég lett volna ahhoz, hogy már most, a Hungaroringen bebiztosítsa a bajnoki címet. Végül egy második helyezés lett belőle, a győzelmet ugyanis ezúttal Tassi Attila szerezte meg, aki először nyert idén. Fontos pillanatban jött ez a siker, hiszen Ati jövő héten bemutatkozik a SEAT León Eurocup-ban a B3 Racingnél. A harmadik futamon Langeveld állhatott még dobogóra.

„Megvan a második felnőtt magyar bajnoki címem! Óriási hétvége volt, egyelőre alig találom a szavakat. Hatalmas köszönet a csapatnak, amiért bajnoki címig repítettek. A George Racing Team nem is egy csapat, sokkal inkább egy család lett az év során. Óriási dolog, hogy újonc istállóként ilyen eredményre voltunk képesek” – lelkendezett Dani a harmadik futam után.

speedlight_Nagydani_podium

A bajnoki cím tehát elkelt, az összetett dobogóért viszont még nagy meccs várható Brnóban. Morien ugyan egy picit meglépett – 29 pont az előnye – ám Nagy Norbi számára egy jól sikerült hétvégével még elérhető az összetett második hely. Tőle mindössze két pontra van Tassi Attila, és matematikailag még Báldi Gergő is felérhet a harmadik helyre. A Ladies Trophy már korábban eldőlt, György Anett a bajnok, a Hungaroringen azonban véglegessé vált, hogy Mika Morien a 2015-ös esztendő legjobb újonca, miután 29 pontos előnybe került Báldival szemben.

Hatalmas meccs várható még a csapatbajnokságban is, ahol az újonc George Racing Team mindössze hét ponttal vezet a Zsille Motorsport, és nyolccal az RCM Motorsport előtt. Összesen 20 pontot lehet még szerezni.

Egyetlen forduló maradt hátra a Hankook RCM Cup 2015-ös évadjából, két és fél hét múlva Csehországban, Brnóban zárul a szezon.