NB I: A 92. percben született a győztes gól a forduló egyik rangadóján

Az előző szezon bronzérmese és ezüstérmese csapott össze a szombati játéknap második meccsén, a Puskás Akadémia és a Kisvárda pedig ebben az idényben is élcsapatnak számít, így rangadónak lehetett nevezni a találkozót.

1. félidő

A 20. percben Camaj csapott le a félpályánál egy eladott labdára, majd szélsebesen megindult a kapu felé, a 16-oshoz érve a balján érkező Makowskinak passzolt, aki 10 méterről célba vette a jobb sarkot, Tóth azonban nagyot védett. Két percre rá Gruber középre gurított labdája után Nagy Zsolt került óriási helyzetbe, kapura tartó lövését azonban a kapus előtt blokkolta Peteleu.

A szünethez közeledve még mindkét oldalon feljegyezhettünk egy-egy lehetőséget, előbb Hej élesen középre lőtt labdájáról alig maradt le Camaj a kapu torkában, majd Nagy Zsolt bal alsó sarok mellett elzúgott lövése zárta a játékrészt.

2. félidő

Az 51. minutumban Gruber adott kötényt Kovacicnak, majd nagy lendülettel megindult a Kisvárda kapuja felé, 3 a 2 ellen indított támadást a Puskás, az akciót végül Gruber fejezte be egy bal alsó felé tartó lövéssel, de nem talált kaput.

Mindkét vezetőedző cserékkel próbált meg frissíteni csapatán, főként támadásban, mert védekezésben mindkét fél stabil teljesítményt nyújtott, így kevesebb helyzet is volt látható a második játékrészben.

A 77. percben Skribek szöglete után Nagy Zsolt fejelte tovább a labdát a röviden, majd a kapu előterében Melnyik mentett hatalmasat az érkező Favorov elől – meglepetésre azonban nem szöglet, hanem kirúgás következett.

A hajrában is gyűrték egymást a csapatok, mindkét oldalon volt több szabadrúgás és szöglet is, végül a 92. percben egy blokkról lepattanó labdát vágott be a léc alá Ilievski négy méterről, így a hosszabbításban megszületett a Kisvárda győztes gólja.