NB I: Gólszépségversenyt rendezett az Újpest és a Puskás Akadémia

Az NB I 23. fordulójának szombati játéknapján a kiesés ellen menekülő Újpest a második helyen álló Puskás Akadémiát fogadta.

I. félidő

A 3. percben Kastrati távoli bombáját kellett védenie máris a hosszú idő után a kapuba visszakerülő Tóth Balázsnak, valamint nem sokkal később is a vendégek kapuja előtt alakult ki lehetőség, amikor is Pauljevic lapos beadására érkezett Simon, aki senkitől sem zavartatva, 13 méterről a bal alsó mellé lőtt.

Gólnak azonban először a Puskás Akadémia örülhetett: az ukrán légiós, Favorov szabadrúgásból, 18 méterről, szemben a kapuval szépen csavart a jobb felsőbe, 0-1. Az Újpest azonban gyorsan tudott reagálni, hat perccel később ki más, mint a remek formában játszó Budu Zivzivadze villant meg: Mitrovic passza után a grúz támadó kapura fordult, majd egy csel után 17 méterről a jobb alsóba lőtt, 1-1.

A szünetig a Puskás előtt adódott még egy újabb gólszerzési lehetőség, Gera passza után Favorov 10 méterről lőtt kevéssel a jobb sarok mellé.

II. félidő

A fordulás után Antonov balról érkező beadását Pauljevic bevetődve, öt méterről lőtte mellé kapásból az 53. percben. A játékrész feléhez érkezve pár percre emberhátrányba került az Újpest, miután Mitrovic elhagyta a pályát és az öltözőbe sietett gyomorbántalmak miatt, végül a 79. percig tudta folytatni a játékot.

A hazaiak csapatkapitánya viszont még a pályáról láthatta a 72. percben, ahogyan Pauljevic kapott labdát a jobboldalon, majd befelé húzott és a 16-os sarkától hatalmas gólt lőtt a jobb felsőbe, 2-1.

A hosszabbításban nagyon közel járt az egyenlítéshez a Puskás Akadémia, de Bakti beadását Favorov három méterről mellé fejelte. Az Újpest így végül a szép gólok mérkőzésén otthon tartotta a három pontot.