NB I: Hiába vezetett háromszor is a Kisvárda, a Kecskemétet így sem lehet legyőzni otthon

A hazai pályán még veretlen és a forduló előtt második helyen álló Kecskemét a Kisvárdát fogadta a nyitómeccsen.

1. félidő

A csendesen eltelt első negyed órát követően a 18. percben a semmiből és egy ártalmatlan szituációból szerzett vezetést a Kisvárda: Asani baloldalról ívelt a kapu elé egy szabadrúgást, a kimozduló Varga Bence kapus lábáról pedig a saját kapujába pattant a labda – öngól, 0-1.

A gól sem igazán rázta fel a csapatokat, a Kecskemét támadójátékába sok pontatlanság csúszott ebben a periódusban, így nem igazán tudták megdolgoztatni Hindrichet. Az egyenlítés azonban így is összejött, a 37. percben Asani szabálytalankodott Banó-Szabóval szemben a 16-oson belül, a megítélt 11-est Nagy Krisztián középre lőtte, Hindrich jobbra vetődött – 1-1.

Ezt követően belejött a Kecskemét, és a szünetig két nagy lehetősége is volt arra, hogy átvegye a vezetést: előbb Szuhodovszki szöglete után Tóth Barna fejelt négy méterről a bal alsó mellé, majd Nagy K. szerzett labdát a jobboldalon és a 16-oson várakozó Szuhodovszkihoz ívelt, aki kapásból tálalt lövésre Katonához, a támadó kísérletét pedig védte Hindrich – a meccs addigi legszebb akciója volt.

2. félidő

A fordulás után két perc sem telt el, amikor Makowski kiugratása után Camaj lőtt gólt, de az akció végén emelte a zászlót az asszisztens, így les miatt szabadrúgás következhetett kifelé. Öt perccel később viszont már senki nem vehette el Camajtól a gólt: Hej a jobboldalról ívelt a hosszúra, a montenegrói támadó a 16-oson belül mellre vette a labdát, majd az ötös sarkáról a léc alá bombázott – 1-2.

A Kecskemét kedvét ez sem szegte, és szinte már a középkezdés után néhány másodperccel egyenlíthetett volna, miután Katona vette célbe a bal felsőt egy szögletet követő kipattanóval, alig tévedett. Az 57. percben viszont már pontosabb volt a Fradi kölcsönjátékosa: Szuhodovszki szögletét a röviden tovább csúsztatta Vágó középre, ahol érkezett Katona Bálint és 13 méterről a bal felsőbe helyezett – 2-2.

Egy minutummal később akár a vezetést is átvehette volna a KTE, Szuhodovszki szólója után Zeke vitte le a labdát az alapvonalig a 16-oson belül, majd az érkező Katonához passzolt, akinek közeli lövését védte Hindrich.

Ezekben a percekben a Kecskemét vezetett több támadást, viszont harmadjára is a Kisvárda szerezte meg a vezetést: egy eladott labda után Makowski kapott jó kiugratást és került ziccerbe, de a lengyel szélső inkább lepasszolta a mellette érkező Ötvösnek, aki 10 méterről a jobb sarokba lőtt ziccerben – 2-3, harmadjára is vezetett a Kisvárda.

De harmadjára sem tudta megtartani az előnyét túl sokáig, a 87. percben ugyanis Katona Bálint harcolt meg középen a labdáért, majd kitette a jobboldalra Szabó Leventének, aki átívelte a hosszúra a játékszert, ott pedig a nemrégiben pályára lépett Djuranovic öt méterről a rövidbe lőtt, 3-3.

A Kecskemét a háromperces hosszabbításban is ment előre a győztes gólért, ezt azonban már nem sikerült bepréselnie, így végül egy hatgólos mérkőzésen pontosztozkodás lett a nyitómeccsen – a KTE továbbra is veretlen otthon.

NB I, 11. forduló

Kecskeméti TE–Kisvárda 3-3 (Nagy K. 37. – 11-esből, Katona B. 57., Djuranovic 87., ill. Varga B. – öngól 17., Camaj 52., Ötvös 83.)

KTE: Varga B. – Nagy K. (Sági, 83.), Szabó A., Belényesi, Szalai, Zeke – Szuhodovszki (Djuranovic, 83.), Vágó, Banó-Szabó (Ryashko, 94.) – Tóth B. (Szabó L., 66.), Katona B.

Kisvárda: Hindrich – Hej, Kravchenko, Kovacic, Leoni – Melnyik (Ötvös, 70.), Karabelyov (Vranjanin, 91.) – Camaj (Navrátil, 76.), Asani (Vida, 70.), Makowski – Mesanovic (Ilievski, 91.).

A veretlen magyar csapat edzője: “Mivel nem nekünk van a legerősebb keretünk az NB II-ben, élünk ezzel a fegyverünkkel” – interjú