Négy között, az A küszöbén

Bejutott a legjobb négy közé az U18-as fiúválogatott a Szkopjéban zajló B divíziós kosárlabda Európa-bajnokságon. Ferenczi Tamás együttese 13 pontos félidei hátrányból, meseszerű harmadik negyedet produkálva győzte le a belga válogatottat, az elődöntőben pedig már az A divízióba jutásért játszhat.

Majer Dániel Megőrizte veretlenségét az U18-as kosárlabda-fiúválogatott a macedóniai B divíziós Eb-n. A Lewis Chester személyében egyik kulcsjátékosa nélkül maradt együttes nem kezdte jól a találkozót, félidőre tetemes hátrányt szedett össze. Ennek ellenére nem adta fel, a harmadik játékrészben fordított, és akkora előnyt épített ki, hogy azt a végére feltámadó belgák már nem tudták behozni.

Kucsora Csaba, a találkozó legjobbja Forrás: fiba.com

Kucsora Csaba (labdával), a találkozó legjobbja  •  Forrás: fiba.com

Az első félidő játékára a hullámzó a találó jelző. A belgák kezdtek jobban, 2-8-nál jött is az első magyar időkérés. Kucsora Csaba 4-12-nél jelezte: nem eszik olyan forrón a kását, és elsüllyesztette a találkozó első magyar tripláját. A negyed végére a rendbe szedett védekezésnek és Durázi Krisztofernek köszönhetően egy pontra felzárkózott a magyar együttes (16-17), de a három másodperccel a dudaszó előtt érkező belga tripla kicsit lehűtötte a kedélyeket (16-20).

A második negyed elején egy perc alatt átvettük a vezetést (21-20), és egy ideig kiegyenlített játék folyt, 27-27-nél viszont valami megtört, óriási gödörbe került Ferenczi Tamás együttese. A belgák köszönték szépen, 10-0-s futással elléptek, végül 13 pontos fórral mehettek szünetre (23-41).

A harmadik negyedre elszántan jött ki a csapat, és mintha azt akarta volna megmutatni, hogy szintén képes zsinórban termelni a pontokat anélkül, hogy az ellenfél kosarat dobna. Ennek az eltökéltségnek 12-0-s futás lett az eredménye, három és fél perc elteltével egy pontra olvadt a belga előny (40-41). Hátvédként Kucsora Csaba vette hátára a csapatot, a játékrészben 15 pontot dobott, négy tripla volt. Tíz perc alatt egy ponttal túlszárnyalták első félidei termésüket a fiúk, és 10 pontos előnnyel fordultak a záró negyedre (57-47).

Az ihletett állapot csak eddig tartott, fokozatosan dolgozták le hátrányukat a belgák. Rövid időre Kucsora hármasával sikerült stabilizálni a különbséget, 1:10 perccel a vége előtt egy triplányira olvadt a különbség.

Kucsora ismét megpróbálta hárompontossal növelni az előnyt, rossz dobását követően viszont a belgáké lett a lepattanó, támadhattak az egyenlítésért.

Egészen Pápai labdaszerzéséig, ami nem sokat ért, újra a belgák jöhettek, de Snyers személyi hibája miatt most sem tudtak élni a lehetőséggel.

Fél perccel a vége előtt Kucsora már nem hibázott: kétpontos dobásával beállította a 68-63-as végeredményt.

A mérkőzés toronymagasan legtöbb pontot szerző játékosának Kucsora Csaba bizonyult a maga 26 egységével.

A magyar válogatott legközelebb szombaton 18 óra 45 perctől lép pályára az Ukrajna–Csehország találkozó győztesével, és amennyiben nyer, egyből az A divízió tagja lesz. Ha nem, akkor bizony a bronzmeccset is meg kell nyerni.

U18-AS FIÚ B DIVÍZIÓS EURÓPA-BAJNOKSÁG, SZKOPJE (MACEDÓNIA)