Négyből három a négyben

Négyből háromszor az első osztályból érkező együttes nyert a Székesfehérvárott zajló U20-as férfikosárlabda-bajnokság negyeddöntőjében, és jutott a négybe, míg az NB I B-ből érkező MTK Törökbálint nagy csatában búcsúztatta az előzetesen esélyesebbnek számító Szolnokot.

UP-info Pénteken tízkor az A csoportban első Falco és az NB I B-s Vásárhelyi Kosársuli mérkőzésével elkezdődött a tragikusan fiatal elhunyt Morgen Ferdinánd emlékének szentelt U20-as férfikosárlabda-bajnokság nyolcas döntője Székesfehérvárott. A többi korosztályos bajnoki zárással ellentétben nem kaptak módot hibázásra a csapatok, hiszen csoportmeccsek helyett azonnal élesben, a negyeddöntővel indult a finálé.

kosar_dkka

Elődöntőbe jutottak a házigazda székesfehérváriak  •  Forrás: MKOSZ

No, nem mintha az első mérkőzésen különösebb izgalomra lett volna ok. Az egyaránt 16 pontig jutó Bagó Martin, Bazós Gábor és Hódi Patrik repítette szombathelyiek már az első negyedben majdnem kétszer annyi kosarat szereztek, mint a nyugati csoportból érkező vásárhelyiek (29-15), a harmadik negyedet pedig 37-10-re nyerték, s persze a végső siker is az övék lett (102-61). Bár az edző, Váradi Attila némileg elégedetlenkedett a hullámzó játékkal, jogosan gratulálhatott a csapatnak, amelyet a Vásárhelyi Kosársuli mestere, Utasi Gábor az ország egyik legjobb U20-as együttesének nevezett.

Jóval izgalmasabb összecsapást hozott a házigazda Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia és a Budapesti Honvéd meccse. A fővárosiak trénere, Mészáros István joggal méltatlankodott az elrontott, 24-6-ra elveszített első negyed miatt. Bár a Honvéd igyekezett közelebb kerülni az ellenfélhez, a 40. perc végéig sem sikerült ledolgozni a hátrány, így a székesfehérváriak játszhatnak elődöntőt, még ha Mészáros szerint csak a hazai pálya volt a különbség a két csapat között – és talán meg a harminc pontig jutó Czirbus József.

„Kár érte” – nyilatkozta a Vasas Akadémiát gardírozó Faragó Péter a PVSK-Pannonpower ellen 72-64-re elveszített mérkőzést követően. Bizony kár, hiszen bár tíz percet követően tíz ponttal léptek meg, Juhász Olivér együttese felébredt az általa csak szundikálásnak nevezett periódusból, s az utolsó negyedben a két csapat „közé tette” a győzelemhez szükséges hat egységet.

A nyitónap utolsó találkozója tartogatta a legnagyobb meglepetést, ugyanis a magasabb osztályban, az A csoportban harmadik Szolnok és az NB I B nyugati felében első MTK csatájából utóbbi jött ki győztesen. A 21 pontos Boinitzer Dávid vezetésével a kék-fehérek 77-70-re legyőzték az esélyesebbnek vélt Tisza-partiakat, így szombaton ők küzdhetnek a döntőbe jutásért.