Nehéz mérkőzésen szolnoki-siker a Spandau ellen

varga

Végig vezetve, végül öt góllal győzött a Szolnok a Bajnokok Ligája 5. fordulójában.

varga

Már kedden elkezdődött a Bajnokok Ligája 5. fordulója, hiszen az OSC az Olympiakosz ellen szállt vízbe, ahol Vincze Balázs együttese háromgólos vereséget szenvedett.

Ma először a Szolnok ugrott medencébe, mely csapat a Spandaut fogadta.

Az első negyedtől kezdve a magyar csapat diktálta az iramot. Prlainovics bő egy perc elteltével vezetést szerzett, majd az egygólos előnyhöz Alekszics tett hozzá még egyet, 3-1. A második nyolc percben Saudadier révén közelebb jött a német együttes. Innentől azonban beindult a szolnoki-henger. Vámos vezérletével már 8-3 volt a nagyszünet előtt, amiből Dedovics faragott, 8-4.

A fordulás után jöttek a Spadau légiósai és el-el maradoztak a magyar találatok. Ennek is “köszönhetően háromra feljött Petar Kovacsevics csapata, 10-7. Az utolsó negyedben még rátett egy lapáttal a Szolnok, Jansik Dávid és Varga Dénes találatára nem jött válasz, így 12-7-re győzött a hazai együttes.

Bajnokok Ligája, férfiak, A-csoport, 5. forduló:

Szolnoki Dózsa Közgép – Spandau 12-7 (3-1, 5-3, 2-3, 2-0)
Gólszerzők: Vámos 3, Alekszics 2, Prlainovics 2, Varga Dénes 2, Gocics 1, janisik D. 1, Kis 1 ill. Dedovics 3, Saudadier 2, Cuk 1, Jungling 1

Cseh Sándor a Szolnok vezetőedzője: 8-3-ig jól játszottunk, ezután 10-7-ig körülbelül egy negyed alatt pedig nem. Kapkodtunk ekkor. Fizikálisan a legkeményebb volt ez a meccs eddig az évben, ezekhez hozzá kell szoknunk, hiszen jönnek is a kemény meccsek.

Tabella: 1. Olympiakosz 13 pont, 2. Szolnok 13 pont, 3. OSC 7 pont, 4. Brescia 4 pont, 5. Spandau 3 pont, 6. Nizza 0 pont