Nehezen győzött az Eger Hannoverben

eger2017022601

Egyetlen góllal, de jobb volt az Eger Németországban a Hannovernél, így értékes három egységgel gazdagodott.

Az Eger Hannoverben gyűjtötte be a három pontot (Fotó: egrivizilabda.hu/facebook archív)

Az első negyed elején 1-0-ra még a Hannover vezetett, aztán Hosnyánszky helyre tette a német csapatot, egy akciótalálattal valamint egy emberelőnyös góllal, ezzel megfordított a hevesi gárda a meccset. Sőt, Vapenski és Kovács már háromra hízlalta az előnyt, 4-1. A negyed végén egy fórt értékesített a Hannover, így 4-2 állt az eredményjelzőn az Eger javára. A második negyedben 5-2 után valami megakadt, a Hannover sorban lőtte be helyzeteit, pontosan négyet és ezzel át is vette a vezetést, 6-5-re. Szerencsére nem tartott sokáig a német előny, hiszen Hárai majd Erdélyi révén a negyed vége előtt pár másodperccel visszavette az Eger a vezetést, 7-6-ra.

A harmadik negyedben sem engedte a Hannover az Egert. Rendre a hevesi együttes szerezte meg a vezetést, így 9-9-nél Csuk bombázott a kapuba, a záróakkord előtt pedig 10-9-re ment az Eger. Az utolsó negyedben már két gól is volt a magyar csapat előnye, Hosnyánszky lőtt távolról egy nagy gólt, 11-9. A folytatásban visszajött a Hannover egálra, majd Csuk négy perccel a vége előtt eldöntötte a mérkőzést.

Bajnokok Ligája, 7. forduló (B-csoport):

Waspo Hannover – ZF-Eger 11-12 (2-4, 4-3, 3-3, 2-2)
Gólszerzők: Radovics 4, Sekulics 2, Cousic 1, Bukowski 1, Ban 1, Darko Brguljan 1, Tkac 1 ill. Hosnyánszky 3, M. Csuk 3, Hárai 2, Kovács 1, Erdélyi 1, Vapenski 1, Bedő 1