Nekik maradt a nyolc

Nem jutott az elődöntőbe a női U20-as vízilabda-válogatott a voloszi világbajnokságon. A magyar csapat a negyeddöntőben 12-9-re kapott ki a spanyoloktól. A folytatásban az 5-8. helyért játszik.

Pusztai Viola Karneváli hangulatot teremtő aláfestő zenével indult a magyar-spanyol negyeddöntő a voloszi női U20-as vízilabda-világbajnokságon. A magyar csapatot szép kis szurkolósereg kísérhette el a görög városba: ez a trombiták hangerejéből és a fel-felhangzó „Hajrá, magyarok!”-ból derült ki. A közönség ugyanis a kamera oldalán foglal helyet.

Apropó kamera. Végre van videóközvetítés a helyszínről, igaz, az élményt némileg csökkenti, hogy a kapu előtti területet mindkét oldalon átvágja egy-egy fekete oszlop. Más kérdés, hogy a FINA új kísérleti szabálya – hat helyett öt mezőnyjátékos − sem hozott túl látványos vízilabdát, inkább csak felgyorsította a játékot, a taktikai repertoár ellenben kisebb lett.

Már az első félidőben elment a meccs Forrás: volos2015.com

Már az első félidőben elment a meccs  •  Forrás: volos2015.com

Az első negyedet a spanyolok kezdték jobban, de a magyar lányok gyorsan kapcsoltak, és egy gólra felzárkóztak. A második játékrészben aztán elveszítették a fonalat, miközben a spanyolok zsinórban szállították a gólokat. Ekkor még a ziccer sem ment be, pedig ajtó-ablak helyzet nyílt a gólszerzésre. Amikor az ember már azt hitte, a negyed egyetlen magyar találata ötméteresből született, Máté Zsuzsanna óriási bombagólt lőtt a spanyolok hálójába, de ez csak arra volt elég, hogy ne négy, hanem háromgólos legyen a hátrány a szünetben.

A harmadik negyed mindkét oldalon kihagyott lehetőségekkel indult, Leimeter Dóra törte meg a jeget, illetve a vizet a kapu jobb alsó sarkába tartó lövésével. Ekkor még bizakodhattunk, aztán a spanyolok keze többször is elsült, miközben a magyarok lövésig sem jutottak. A játékrész vége azonban Petrovics Mátyás együtteséé lett, amelyik így valamelyest kozmetikázott az eredményen. A meccs ekkor 11-8-ra állt.

Fordulat már nem történt, a meccs lényegében az első félidőben elment. A spanyolok 12-9-re nyertek és bejutottak az elődöntőbe. A magyar lányok a folytatásban az 5-8. helyért játszanak.

Női U20-as világbajnokság, Volosz (Görögország). Negyeddöntő.
Magyarország-Spanyolország 8−12 (2−4, 2−4, 3−3, 1−1)
Gólszerzők: Gurisatti 3, Kuna, Horváth, Máté, Sikter, Leimeter, Szilágyi, illetve Gonzalez 5, Forca 2, Crespi 2, Leiton 2, Ortiz.