Nem kezdődött jól az új év a magyar teniszezőknek

SM
2024. január 2. kedd. 11:40
Frissítve: 2024. január 2. 11:57

Babos Tímea egyesben az első fordulóban kiesett az 1,74 millió dollár (601 millió forint) összdíjazású brisbane-i tenisztornán. A legjobb 32 közé jutásért rendezett mérkőzésen a világranglistán 192. magyar játékos megnyerte az első szettet, majd a szoros másodikban meccslabdája volt, de végül a rövidítésben a rangsorban 40. Linda Noskova bizonyult jobbnak. Akárcsak a harmadik játszmában, melyet a 19 éves cseh teniszező 7–2-es rövidítéssel zárt le.

A harmincéves Babos párosban is érdekelt Brisbane-ben, az ukrán Marta Kosztyuk oldalán, hetedik kiemeltként a legjobb 16 között kezd.
A férfiak versenyében Fucsovics Márton hétfőn felbeszakadt összecsapása várhatóan kedden folytatódik az olasz Matteo Arnaldi ellen.

Nyolc hónapi sérülés után a brit Emma Raducanu győztesen tért vissza az aucklandi tornán. A 2021-es US Open női bajnoka 6:3, 4:6, 7:5-re nyert a világranglista 134. helyezettje Elena-Gabriela Ruse ellen. „Nehéz egy ilyen hosszú kihagyás után újra játszani. De hálás vagyok vagyok azért, hogy teniszezhetem, nem pedig ágyból vagy tolószékből nézem a meccseket” – mondta Raducanu.

Marozsán Fábián két szettben vereséget szenvedett Roberto Bautista-Aguttól a 662 ezer dollár (232 millió forint) összdíjazású hongkongi keménypályás tenisztorna első fordulójában. A világranglistán 64. helyezett magyar játékos 6:2, 6:3-ra kapott ki a rangsorban 57. spanyol ellenfelétől, így nem jutott nyolcaddöntőbe.
Marozsán egy nappal korábban – az osztrák Sebastian Ofnerrel az oldalán – párosban is búcsúzott a 16 kettőst felvonultató főtábla első körében.