Női Euroliga: a Sabadell nagy falatnak bizonyult – ezüstérmes az UVSE

2016euroligauvse

A fináléban szinte végig vezetve győzött a Sabadell az UVSE ellen, így Áts Betalan lányai a tavalyi negyedik hely után idén nagyot lépve ezüstérmesek lettek a legrangosabb nemtetközi kupaporondon.

Nem mondhatni, hogy tapogatózással kezdődött a döntő. Egymásnak ugrottak a felek rendesen. Az első negyedben nyolc gól is született. Két perc után már 2-2 volt az állás. Ezek után az UVSE Szücs révén megszerezte a vezetést is, de a hajrá a Sabadellnek sikerült jobban, 3-3 után Maica Garcia majd Judith Forca találatára nem érkezett válasz, 3-5. A második negyedben hamar értékesített Keszthelyi egy emberelőnyt, 4-5. Ezek után Anna Espar visszaállította a közte kettőt. Sőt, a hajrában Cordobes is betalált, így már három volt a nagyszünetben a különbség.

A fordulás után zárkózott az UVSE, Szücs már a harmadik találatát szerezte, míg Tóth is betalát, így egy volt csak közte. A hajrában jobb helyzetkihasználásának köszönhetően ismét elhúzott a hazai pályán játszó Sabadell, Domenech majd Forca is eredményes volt, így ismét három volt a spanyol csapat előnye. A záróakkord jól kezdődött, Gangl védett egy ötöst, majd Kisteleki értékesített egy fórt, 7-9, azonban rögtön jött a válasz. A hajrában Csabai révén megragadta az utolsó szalmaszálat az UVSE. Sőt, fórba került a magyar együttes, de Laura Ester a helyén volt. Az utolsó percben még Anna Espar akciózott, ezzel kialakítva a 11-8-as végeredményt. Az UVSE a tavalyi negyedik hely után idén nagyot lépve ezüstérmes lett a legrangosabb nemtetközi kupaporondon.

Euroliga, döntő:

UVSE – Sabadell 8-11 (3-5, 1-2, 2-2, 2-2)
Gólszerzők: Szücs 3, Kisteleki 2, Keszthelyi 1, Csabai 1,  Tóth 1 ill. Anna Espar 3, Maica Garcia 2, Domenech 2, Forca 2, Pareja 1, Cordobes 1