Női Euroliga: Az UVSE már továbbjutott

uvse-central noi012

A második játéknap sem talált legyőzőre az UVSE, a lilák most a Volgográdot verték. A másik magyar együttes is győzött, Tóth László együttese a Zvezdát verte.

UVSE-Central01

A második napon jóval nehezebb dolga volt az UVSE együttesének, hiszen a nagyobb játékerőt képviseló Volgográd volt az ellenfél. Az első negyedben Csabai és Tóth révén rezdült a háló, míg a másodikban rá tudott tenni tavalyi Final Fouros csapatunk, Keszthelyi találatára Csabai duplája következett, majd a nagyszünetben 6-1 állt az eredményjelzőn. A folytatásban is növelte előnyét a lila gárda, a harmadik nyolc percben egyet, az utolsóban kettőt tett közé, így magabiztosan nyolc góllal nyert, és az utolsó napi, Szentes elleni meccstől függetlenül már a legjobb nxolc között van.

A Szentesnek a második meccsen a Zvezda nem okozott gondot, Tóth lászló együttese hozta a kötelezőt, így a döntés az utolsó napra maradt, hogy az orosz vagy a Kurca-partiak jutnak-e tovább.

Női Euroliga selejtező, B-csoport (második játéknap):

UVSE-Spartak Volgográd 14-6 (2-0, 4-1, 4-3, 4-2)
Gólszerzők: Csabai 4, Keszthelyi 2, Kövesdi 2, Szűcs 2, Kuna 2, Tóth 1, Hertzka 1 ill. Ivanchishina 1, Antonova 1, Podelshchikova 1, Churzina 1, Grineva 1

Tabella: 1. UVSE (már továbbjutott) 2. Szentes 4 pont, 3. Szpartak Volgográd 1 pont, 4. Crvena Zvezda 0 pont

Euroliga, 1. selejtezőkör, B-csoport (mai eredmények) :

UVSE – Crvena Zvezda 22-6 (7-0, 5-2, 4-2, 6-2)
Gólszerzők: Keszthelyi 5, Kisteleki 4, Antal 3, Csabai 3, Kövesdi 2, Tóth 2, Kiss 1 ill. Jakovgevic 4, Strugo 1, Dujovic 1

Gól/Emberelőnyből: 5/8 ill. 2/7
Kipontozódott: Kiss Eszter ill. –

Szpartak Volgográd – Hungerit Szentes 12-12 (3-4, 4-4, 3-1, 2-3)
Gólszerzők: Antonova 5, Garipova 2, Ivanchishina 2, Grineva 1, Bogdanova 1, Churzina 1 ill. Bujka 5, Miskolczi 4, Kövér-Kis 1, Tóth 1, Farkas 1