Nyolc éve nem nyert az Udinese a Milan otthonában

A Milan vasárnap délután az Udinesét fogadja a San Siróban a Serie A 24. fordulójában.

Egy héten belül a harmadik alkalommal lép pályára a csapat. A Milan múlt hétvégén az Intert, hétközben pedig a Palermót győzte le, előbbit 3-0, utóbbit pedig 2-0-ra. Ezúttal a rossz formában lévő Udinese lesz az ellenfél. A 24. fordulóban többek között a Fiorentina a Bologna, az Inter a Hellas Verona, a Juventus a Frosinone és a Roma a Sampdoria ellen játszik.

A Milan 2 ponttal lemaradva a Romától a hatodik helyen áll a bajnokságban 39 szerzett ponttal, 11 győzelemmel, 6 döntetlennel és 6 vereséggel. A rúgott gólok száma 34, a kapott góloké 25. A rossoneri az előző 5 bajnoki mérkőzésén veretlen, a mérleg három győzelem (Milan-Fiorentina 2-0, Milan-Inter 3-0, Palermo-Milan 0-2) és két döntetlen (Roma-Milan 1-1, Empoli-Milan 2-2).

A piros-feketék szerdán idegenben 2-0-ra legyőzték a Balogh Norbert nélkül felálló Palermót. A 19. percben Ignazio Abate beadását követően Carlos Bacca volt eredményes, majd a 33. percben M’Baye Niang büntetőből növelte a csapat előnyét. Több gól már nem született, a végeredmény 0-2. A Milan így kezdett: Donnarumma – Abate, Zapata, Romagnoli, Antonelli – Honda, Montolivo, Kucka, Bonaventura – Bacca, Niang.

A csapat házi góllövőlistáját – minden sorozatot figyelembe véve – Carlos Bacca vezeti 14 góllal, majd M’Baye Niang és Giacomo Bonaventura következik 7 illetve 6 góllal. Luiz Adriano 5 gólnál jár.

A lombard együttes hazai pályán 11 bajnokit játszott ebben a szezonban, a mérleg 7 győzelem, 2 döntetlen és 2 vereség. Az idegenbeli mutató így fest: 12 meccs, 4 győzelem, 4 döntetlen, 4 vereség.

Sinisa Mihajlovic, a Milan vezetőedzője 23 játékost nevezett a meccsre. A keretben nem szerepel Diego López, Rodrigo Ely, Philippe Mexés és Luiz Adriano neve. Giacomo Bonaventura kisebb sérülés miatt elővigyázatosságból kénytelen lesz kihagyni a vasárnapi meccset. Jó hír viszont, hogy Jeremy Menez ismét ott van a névsorban.

Cristian Zapata

Az Udinese a 14. helyen tanyázik a tabellán 26 ponttal, a mérleg 23 meccsen 7 győzelem, 5 döntetlen és 11 vereség, valamint 20 rúgott és 36 kapott gól. Az előző 5 bajnokin a három vereség (Carpi-Udinese 2-1, Udinese-Juventus 0-4, Palermo-Udinese 4-1) mellett két alkalommal döntetlen született (Udinese-Lazio 0-0, Empoli-Udinese 1-1).

Az udinei együttes az előző fordulóban 1-1-es döntetlent játszott az Empolival. A 23. percben Duvan Zapata révén szerzett vezetést az Udinese, azonban a 90. percben Manuel Pucciarelli egyenlített. Az Udinese így kezdett: Karnezis – Piris, Felipe, Heurtaux – Widmer, Fernandes, Hallfredsson, Lodi, Ali Adnan – Matos, Zapata.

A legeredményesebb játékos minden sorozatot tekintve (Serie A, Olasz kupa) Cyril Thereau 8 góllal, majd Duvan Zapata jön 5 találattal. Stipe Perica, Emmanuel Badu és Antonio Di Natale 3 gólos.

Az Udinese ebben a szezonban 11 meccset játszott hazai környezetben, a mérleg 3 győzelem, 3 döntetlen és 5 vereség. Idegenben a 4 győzelem mellett 2 döntetlen és 6 vereség az állás.

Stefano Colantuono, az Udinese vezetőedzője kijelölte utazó keretét.