Női Ob I – Egy lépésre az UVSE a címvédéstől

UVSE2017111501

Keszthelyiék vendégként is győzni tudtak Dunaújvárosban, így nagyon közel kerültek a címvédéshez.

Fotó: UVSE / facebook

A döntő második meccsére került sor a női Ob I döntőjében. Az UVSE 1-0-ra vezet a párharcban, de most Dunaújvárosban vendégszerepelt.

Gurisatti duplájával már 2-0-ra vezetett a hazai csapat, mikor Keszthelyi majd Parkes góljával egalizált a hajrában az UVSE. A döntetlen maradt az első nyolc perc után is, 3-3. A második negyedben átvette az UVSE a kezdeményezést, ennek köszönhetően Tóth Csabai és Keszthelyi találataival 5-3-ra elhúzott a vendég gárda, a félidőben pedig 6-4 állt az eredményjelzőn.

A fordulás után Keszthelyi vert be kettőt, így már 8-4 volt a vendégeknek, innen jött vissza mínusz kettőre az Újváros úgy, hogy Garda egyre csökkenthette volna a különbséget, de Gangl védte az ötösét, 8-10. A záróakkordban Keszthelyi óriási gólja után, 11-7 volt az eredmény. A vége 11-8 lett, így az UVSE egy győzelemre van a címvédéstől.

Női Ob I, döntő:

Dunaújváros – UVSE 8-11 (3-3, 1-3, 3-3, 1-2)
Gólszerzők: Garda 5, Gurisatti 2, Szilágyi 1 ill. Keszthelyi 5, Tóth Csabai 3, Parkes 1, Szücs 1, Steffens 1

(az állás 2-0 az UVSE-nek.)