Férfi Ob I: döntőben a Szolnok

szolnokeger2018042601

A Szolnok hazai pályán győzte le az Egert, így a Tisza-parti együttes lesz a Fradi ellenfele a fináléban.

Fotó: Szolnoki VSC / facebook

6-6-ról folytatódott a Szolnok és az Eger küzdelme a döntőért, tehát ma találkoztak utoljára az idei kiírásban a felek egymással.

Nos, Zalánki révén az első negyedben egyetlen gólt láthatott a nagyérdemű, 1-0. A második negyedben meglódultak a felek, Jansik Dávid révén már 2-0 volt közte, és a Szolnok megtartotta a közte kettőt a nagyszünetig. Bár az Eger Hosi révén feljött egyre, de erre jött Prlajnovics gólja, 4-2.

A fordulás után nem tudta tartani a lépést az Eger a Szolnokkal, Mezei és Prlajnovics találatával már a hajrában 8-3 volt az eredmény. A záróakkordban Kis már közte hatra növelte a különbséget. Innentől már csak az eredmény számszerűsége volt a kérdés, végül 9-4-re győzött a Szolnok, így Cseh Sándor együttese lesz a Fradi ellenfele a fináléban. Az Eger pedig a bronzért küzdhet az OSC-vel.

Férfi Ob I., elődöntő, harmadik mérkőzés:

Szolnoki Dózsa – ZF-Eger 9-4 (1-0, 3-2, 4-1, 1-1) (a párharc végeredménye: 9-6 a Szolnok javára)
Gólszerzők: Prlajnovics 2, Kis 2, Zalánki 1, Mezei 1, Alekszics 1, Csuk 1, Jansik D. 1 ill. S. Ra, 1sovics 1, Avramovics 1, Hosnyánszky 1, Vlahopulosz 1