Női U19: Döntetlennel kezdtük az Eb-selejtező minitornát

A magyar csapat gólját Krascsenics Petra (b) szerezte

A magyar női U19-es válogatott Eb-selejtező minitornán 1–1-es döntetlent játszott Szlovákia korosztályos legjobbjai ellen Montenegróban.

A magyar női U19-es válogatott Eb-selejtező minitornán vesz részt Montenegróban 2016. október 17 és 26 között. A magyar csapat mellett Szlovákia, Dánia és Montenegró található a csoportban. A selejtezőcsoportból az első két helyezett csapat jut tovább az elitkörbe.

A magyar csapat első mérkőzésén Szlovákia legjobbjai ellen lépett pályára. A két válogatott összecsapása kiegyenlített erők küzdelmét hozta. A középpályán ugyan nem tudtuk igazán uralni a területeket, és megszervezni a játékot, így a szlovákok a pálya ezen részén fölénk nőttek, ugyanakkor a magyar védelem stabilan állt a lábán, és a támadásainkban is volt fantázia.

A gól nélküli első játékrészt követően a második félidő derekán a magyar csapat megszerezte a vezetést: Süle Dóra tartott meg egy felpasszt, lefordult az emberéről, majd jó ütemben ugratta ki a Krascsenicset. Az MTK Budapest játékosa egy lövőcsellel visszavette a labdát, majd befelé tolta, és jobb belsővel a hálóba lőtt (1–0).

Amikor már úgy tűnt, a magyar csapat győzelemmel nyithatja szereplését a tornán, Süle a 80. percben megkapta a második sárgáját, a kiállítást követően pedig érvényesítette emberelőnyét a szlovák válogatott: a 86. percben Slukova volt eredményes (1–1).

– Úgy gondolom, kiegyenlített mérkőzést játszottunk a szlovákokkal, de a tiszta helyzetek alapján talán mondhatom, hogy nyerési esélyt szalasztottunk el. A középpályán kicsit fölénk nőtt ugyan az ellenfél, mégis nekünk volt három-négy komoly lehetőségünk, amiből könnyedén gólt szerezhettünk volna. A végén a kiállítást követőn egy szerencsés perdítéssel ki tudott egyenlíteni az ellenfelünk, így nehéz helyzetbe hoztuk magunkat a továbbjutást illetően, de természetesen nem adjuk fel, megyünk tovább az úton – értékelte a meccset az mlsz.hu számára Turtóczki Sándor.

Magyarország–Szlovákia 1–1 (0–0)
Gól: Krascsenics (66.), illetve Slukova
Varga Luca – Rozmis Gabriella, Csigi Eszter, Németh Hanna, Pilán Tímea – Turányi Lilla – Szakonyi Emese (Gelb Mónika 91.), Gruber Brigitta (Kiss Gabriella 46.), Zágonyi (Kis Stella 70.), Krascsenics Petra – Süle Dóra