Női válogatott: a franciákat kipipálta a csapat

hun_fra (15)

Nagy győzelmet aratott Egerben a női válogatottunk a gallok ellen.

Női válogatottunk a Világliga és egyben az Európa-Kupa selejtezőjében fogadta a francia csapatot. Különleges meccs volt, hiszen nem Budapesten, hanem Egerben játszott a csapat.

Az első negyedben Keszthelyi duplájával már 2-0-ra elhúztunk. A kétgólos különbség maradt az etap végig, így 3-1-el zártunk. A második nyolc percben 3-2 után nem volt kérdés, Vályi, Gurisatti és Keszthelyi találataival már 9-2 volt ide a harmadik nyolc percben. A záróetapnak 11-3-mal ugortunk neki, a hétgólos különbség, kilencre ugrott, így 13-4-el végeztünk.

A következő mérkőzést december 3-án vívjuk Olaszország ellen.

Világliga európai selejtező, Európa Kupa-selejtező:

B-csoport:
Magyarország-Franciaország 13-4 (3-1, 4-1, 4-1, 2-1)

Magyarország: Gangl – Szilágyi 1, Szücs, Illés 1, Keszthelyi 6, Vályi V. 2, Gyöngyössy. Csere: Máté, Gurisatti 2, Leimeter 1, Csabai, Garda, Kasó (kapus). Szövetségi kapitány: Bíró Attila

Franciaország: Derenty – Millot 1, Bachelier, Guillet, Mahieu, Paillat 1, Daule 2. Csere: Leroux, Grass, Deschampt, Clerc, Bacquet, Vo Nan (kapus). Szövetségi kapitány: Florian Bruzzo