Női világliga: Háromgólos vereség Olaszországtól

noi valogatott biroattila MTI

Női válogatottunk világliga-selejtezőn három góllal kikapott Navarában.

Három góllal kikapott női válogatottunk (Fotó: MTI)

Az Eb-győztes női válogatottunk első mérkőzését játszotta a belgrádi siker után. Az ellenfél az olasz válogatott volt, melyet még a kontinenstorna elődöntőjében legyőzött Bíró Attila együttese.

Az első negyedben hét gól is esett, Di Mario kettőt vállalt ötből. Nálunk Keszthelyi és TAkács talált a kapuba, így 5-2 volt az állás a hazaiaknak. A második nyolc percben is hét gólig jutottak a felek, de az adok kapokból is az olaszok jöttek ki jobban, eggyel. Ekkor Garibotti duplázott, míg nálunk Takács, 9-5.

A fordulás után egy gól esett, ezt Bianconi szerezte bünetőből. A záróakkordban jöttek a szépítőtalálatok, de kevésnek bizonyult, végül Keszthelyi és Illés góljaival 10-7-es verség lett a vége.

Olaszország–Magyarország 10–7 (5–2, 4–3, 1–0, 0–2)

Olaszország: Gorlero – Tabani, Garibotti 2, Queirolo 1, Radicchi, Aiello, di Mario 2, Bianconi 2, Emmolo 1, Pomeri, Cotti 1, Frassinetti 1. Szövetségi kapitány: Fabio Conti

Magyarország: Bolonyai – Czigány, Antal, Szücs, Keszthelyi 2, Bujka 1, Csabai. Csere: Takács O. 3, Tóth I., Illés 1, Leimeter, Menczinger. Szövetségi kapitány: Bíró Attila