Női világliga: Izgalmas mérkőzés – Ötméteresek után győztük le az olaszokat

Budapest, 2015. október 27.
MTI Fotó: Illyés Tibor

A megújult női válogatott győzelemmel kezdte meg a riói utat és a világliga selejtezőt. Bíró Attila lányai az olasz csapatot verték ötméteresek után.

Budapest, 2015. október 27. Csabai Dóra (b) és az olasz Teresa Frassinetti a nõi vízilabda világliga A csoportjának 1. fordulójában vívott Magyarország - Olaszország mérkõzésen a Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszodában 2015. október 27-én. MTI Fotó: Illyés Tibor

Jól kezdtünk, bár vezettek az olaszok 1-0-ra, de Csabai rögtön egyenlített. Aztán Kisteleki duplájával már 3-1 volt az állás. A védekezésünk nagyszerűen működött és elől is bátran vállalkoztunk, így 5-1-ig meg sem álltunk. A negyed végén kicsit kozmetikáztak az olaszok az eredményen, 6-3 volt. A második nyolc percben sem tudott feljebb jönni az olasz csapat, így már 8-3 is volt ide. Kisteleki és Keszthelyi elemében volt, utóbbi nagyon szép labdát tapasztott a hosszúba. A negyed végén jött a talján hajrá, így 8-4 volt az eredmény.

A fordulás után egyre jobban zárkózott az olasz válogatott. Elsősorban Garibottinak sült a keze, és védekezésben is egyre jobban zárt az olasz retesz. Az utolsó negyed előtt egygólosra olvadt a magyar előny, 10-9. A záróakkordban előbb egyenlített az olasz csapat majd kétszer is vezetett, így nekünk futnunk kellett az eredmény után, csak úgy, mint az utolsó másodpercben, de Keszthelyi parádésan lőtt a kapuba. Jöhettek a büntetők, amiket mi bírtunk jobban. Gangl ismét a helyén volt, így végül 17-15-re győztünk.

Női világliga selejtező, első forduló:

Olaszország – Magyarország 13-13 (6-3, 2-1, 2-5, 3-4) ötméteresek után: 4-2
Magyarország: Gangl – Antal 2, Kisteleki H. 5, Szücs G., Keszthelyi 3, Bujka 2, Csabai 1. Csere: Takács O., Illés, Somhegyi, Czigány, Leimeter . Szövetségi kapitány: Bíró Attila

Olaszország: Gorlero – Garibotti 3, Radicchi 4, di Mario 2, Bianconi 2, Emmolo, Frassinetti. Csere: Tabani, Queirolo 1, Aiello 1, Pomeri, Barzon. Szövetségi kapitány: Fabio Conti

a másik mérkőzésen:

Hollandia – Franciaország 11-10

ÉLŐ szöveges tudósításunk a mérkőzésről:

A magyar válogatott győzelemmel kezdte meg a világliga küzdelmeket.

– a himnuszok jönnek

– a 100. válogatottságát ünnepli Kisteleki Hanna valamint kétszázadszor válogatott Bujka Barbara

– kiélezett mérkőzésre lehet számítani.

– az olasz válogatott már egy meccset lejátszott. A harmadik fordulóban (wlőrehozottt meccsen) a hollandoktól kapott ki idegenben

– a mérkőzés 20 órakor kezdődik. Az M4 Sport élőben közvetíti a találkozót.

a magyar válogatott kerete a világliga-selejtezőre:

Kapusok: Kasó Orsolya (Dunaújvárosi Főiskola-Maarsk Graphics), Gangl Edina (UVSE)

Mezőnyjátékosok: Szücs Gabriella, Keszthelyi Rita, Csabai Dóra, Kisteleki Hanna, Antal Dóra (UVSE), Bujka Barbara (Hungerit-Szentes), Illés Anna, Takács Orsolya, Leimeter Dóra (BVSC-Zugló-Diapolo), Czigány Dóra (ZF-Eger-EKF), Somhegyi Noémi (Dunaújvárosi Főiskola-Maarsk Graphics)