Női világliga: súlyos vereség

Öt góllal kikapott női válogatottunk

MTI Fotó: Illyés Tibor

Az oroszok az első napon Kanadát verték ötösökkel, még mi az amerikaiaktól kaptunk ki.

Az első negyedben hét gól is esett, az oroszok mindig eggyel előttünk jártak, így az első etap után 4-3 állt az eredményjelzőn. A második nyolc percben előbb Soboleva veszélyeztetett majd jött Szilágyi büntetőből, 5-4. A nagyszünetben azonban három góllal mentek az oroszok, hiszen Tolkunova és Bersneva labdája is utat talált a hálóba.

A harmadik negyedben Prokofjeva értékesített egy előnyt, 8-4. Majd a hajrában szintén ő talált be, Csabai azonban visszaállította a közte négyet. Az utolsó negyedben még a szépségtapasz sem sikerült, sőt, még ellenfelük rá tudott pakolni, így 14-9 lett a vége.

Holnap Kanada ellen fejezzük be a csoportmeccsek sorát.

Női világliga, szuperdöntő, Duna Aréna (csoportkör, 2. forduló):

Oroszország – Magyarország 14-9 (4-3, 3-1, 2-1, 5-4)

Oroszország: Karnaukh – Bersneva 2, Prokofyeva 4, Karimova 2, Gorbunova, Timofeeva, Soboleva 2. Csere: Tolkunova 1, Serzhantova 1, Simanovich 1, Ivanova, Gerzanich. Szövetségi kapitány: Alekszandar Gaidukov

Magyarország: Gangl – Szilágyi 2, Rybanska 1, Szücs, Keszthelyi, Vályi, Gyöngyössy. Csere: Parkes 1, Horváth B., Illés 2, Csabai 1. Szövetségi kapitány: Bíró Attila